منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۷
شناسه خبر: 234521
گروه :خبر
13940806000751_PhotoA

سخنگوی سابق «گروه امت اسلام» و مبارز فرانسوی در سخنرانی خود در همایش افق نو از مقام معظم رهبری و مسئولین ایرانی برای فراهم کردن شرایطی که سیاهان آمریکا بتوانند دغدغه‌های خود را مطرح کنند تشکر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،سومین همایش بین‌المللی «افق نو» با موضوع «بررسی علل و عوامل برخورد خشونت‌آمیز پلیس آمریکا با اتباع سیاه‌پوست آمریکایی – آفریقایی تبار» از روز گذشته (سه‌شنبه) با حضور مهمانان داخلی و خارجی در سالن همایش‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران آغاز شده است.

اساتید داخلی و خارجی، همچنین فعالان داخلی و فعالان خارجی از کشورهای متعدد جهان، عمدتا از آمریکا در این همایش حضور داشتند. عمده مهمانان آمریکایی را سیاه پوستانی تشکیل می‌دهند که در زمینه جنبش‌های سیاهان یا در محیط‌های دانشگاهی فعالیت و تحقیقاتی انجام داده‌اند.

روز دوم کنفرانس افق نو با سخنرانی مهمانان خارجی آغاز شد.

خانم دکتر «ورنال رندال» با موضوع «چگونه شیوه آموزشی آمریکا کودکان سیاه را به زندانیان تبدیل می‌کند» سخنرانی کرد.

در ادامه «کمی‌ سبا» از کشور فرانسه سخنگوی سابق «گروه امت اسلام» و مبارز فرانسوی در سخنانی تأثیرگزار که به زبان فرانسوی ایراد شد از مقام معظم رهبری و مسئولین ایرانی برای فراهم کردن شرایطی که سیاهان آمریکا بتوانند دغدغه‌های خود را مطرح کنند تشکر کرد.

وی در سخنانش اینگونه اشاره کرد که سیاهان اولین تمدن‌های بشری را برپا کردند ولی در دنیای کنونی اینگونه القا می‌کنند که سیاهان از لحاظ ارزش انسانی در رتبه پایین‌تری قرار دارند، اگر یک فرد در چین مورد تعرض قرار بگیرد، دولت چین واکنش نشان می‌دهد. اگر یک لبنانی مورد تعرض قرار بگیرد حزب الله لبنان واکنش نشان می‌دهداما اگر اتفاقی برای یک سیاه‌پوست بیافتد هیچ سازمان و فردی از وی دفاع نمی‌کند.

کمی‌ سبا مکرراً از ترجمه صحیح صحبت‌هایش و تأثیرگزار بودن آن کسب اطلاع می‌کرد و از حضار می‌خواست در صورت موافقت دستان خود را بالا ببرند.

در انتهای سخنرانی وی حضار همگی ایستاده و او را تشویق کردند، به استقبالش رفتند و او را در آغوش کشیدند.

این سخنران اسبق گروه امت اسلام در انتهای سخنرانی‌اش خطاب به همه گفت: ما آنچه شما می‌خواهید نمی‌شویم، خودمان هستیم و تصریح کرد من می‌خواهم مثل سید حسن نصرالله باشم.

سخنران بعدی آقای «ارل اوژن» نفر دوم جنبش ملت اسلام و نماینده لویز ساخان رهبر گروه امت اسلام سخنرانی کرد.

ارل اوژن گفت: اگر امام خمینی، آمریکا را شیطان بزرگ نامید لفظ کاملاً درستی است؛ نژاد‌پرستی در ذات آمریکا وجود دارد.

آخرین سخنران پنل صبح روز دوم همایش، برادرعلی خواننده جوان و سفید پوست آمریکایی بود.

وی به قرائت دو قطعه از اشعار خود پرداخت که با موضوع خشونت پلیس آمریکا علیه سیاه‌ها بود.

علی در ابتدای سخنرانی خود با شهادت به یگانگی خداوند و پیامبری حضرت محمد (ص) و امامت حضرت علی (ع) سخنان خود را آغاز کرد که این امر مورد تشویق حضار قرار گرفت.

پنل بعد‌از ظهر تا دقایقی دیگر در هتل استقلال آغاز خواهد شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان