منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۸
شناسه خبر: 197298
گروه :خبر
136201

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس مهمترین عملکرد قوه قضائیه در استان هرمزگان را مبارزه با فساد ،رانت ،اعمال قدرت و تبعیض دانست و افزود:نباید جایگاه و وابستگی افراد مانع از اجرای عدالت قوه قضائیه شود.

سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیم،نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی هرمز با بیان اینکه قوه قضائیه از ارکان اجرای عدالت است،گفت: ایجاد عدالت، امنیت، آسایش و ایجاد شرایط مناسب برای قوه مقننه و مجریه از وظایف این قوه است.
وی با اشاره به اینکه مردم  تظلم خواهی خود را به قوه قضائیه می برند، اظهار کرد:اجرای قانون باید از طریق قوه قضائیه پیگیری و اجرا است لذا این قوه با اعمال قانون نقش مهمی در مسیرکنترل و مبارزه با فساد و تبعیض دارد.
هاشمی مهمترین عملکرد قوه قضائیه در استان هرمزگان را مبارزه با فساد ،رانت ،اعمال قدرت و تبعیض دانست و افزود:در راستا مبارزه با فساد اقتصادی در استان پرونده های مختلفی کشف، بررسی واعمال قانون می شود.

وی با بیان اینکه مردم با قاطعیت و به صورت مستمر پیگیر نحوه عملکرد قوه قضائیه هستند،تصریح کرد: مهمترین وظیفه قوه قضا برخورد با مفاسد اقتصادی است که نباید مانع از شجاعت مسئولین شود و متخلفین در جامعه حاشیه امنی داشته باشند.

نماینده مردم شرق هرمزگان با اشاره به پرونده مهدی هاشمی گفت: در کشور جمهوری اسلامی هیچ کس نبایدحاشیه ای امن داشته باشد چنانچه اگر فسادی انجام می شود بایدبا جدیت رسیدگی شود و اگر تخفیف قائل می شود برای همه به صورت مساوی درنظر گرفته شود .

وی تاکید کرد:نباید جایگاه و وابستگی افراد مانع از اجرای عدالت قوه قضائیه شود و باید با افراد وابسته و کسانی که حامی ندارند مساوی برخورد شود.

هاشمی با بیان اینکه باید با هر کسی که تخلفی انجام می دهد متناسب با جرمش برخورد شود،خاطر نشان کرد:باید به حساسیت های جامعه به امور قضائی توجه کرد که در این صورت جامعه نسبت به اجرای مسائل قضائی اطمینان خاطر دارد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است