منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۵
شناسه خبر: 365600
گروه :خبر
img_6871

امام جمعه رودان با بیان اینکه پرونده دشمنی با استکبار باید همیشه باز باشد و نباید به دشمن خوشبین باشیم،اظهار کرد: مبارزه با استکبار پشتوانه قرآنی و عقلی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام سید مهدی تاج زاد امام جمعه رودان در خطبه های عبادی سیاسی شهرستان با بیان اینکه عزاداری گرفتن برای امام حسین(ع) باید باعث رشد ما شود، اظهار کرد: کربلا فقط اشک و بکا نیست، البته گریه برای سیدالشهداء سعادت می خواهد، بلکه باید با اشک و ماتم برای مظلوم کربلا، متحول شویم.

وی افزود: اگر می خواهید سیرو سلوک انجام دهید و در راه امام حسین(ع) باشید اول باید محرمات را ترک و از گناه و منکرات دوری کنید، و یکی از سفارشات بزرگان ما ترک محرمات و انجام واجبات است.

امام جمعه رودان با بیان اینکه در جامعه امروز ما اگر کسی حرف حق بزند همه دشمنش می شوند، ادامه داد: حتی در برابر دشمنان و کافران هم باید حق را بگوییم، ولو اینکه به ضرر ما باشد، علما و ائمه اطهار برای گفتن حق به شهادت رسیدند، این درحالی است که در جامعه امروز ما کار از حزب و گروه گذشته، باند بازی رواج شده و اگر کسی حرف حق را بزند همه دشمن او می شوند، این راه و رسم جامعه علوی نیست، باید اصلاح شود.

تاج زاد  تصریح کرد: مبارزه با استکبار پشتوانه قرآنی و عقلی دارد، و هر وقت به دشمن خوشحال شدیم ضرر کردیم، نمونه اش در تاریخ داریم، دکتر مصدق به استکبار خوشبین شد چه اوضاع اسف باری برای کشور درست شد، الآن هم با نام برجام، می خواهند هر طوری شده در کشور نفوذ پیدا کنند.

وی اضافه کرد: حرف ما اینه که باید در مقابل استکبار ایستاد، پرونده دشمنی با دشمن باید همیشه باز باشد و نباید به استکبار خوشبین باشیم.

وی با اشاره به 14 آبان روز فرهنگ عمومی، گفت: منشأ و پایه تحولات در جامعه امروز، فرهنگ است، شورای فرهنگ عمومی، مجموعه منظم و پرورش یافته ای از عقاید درست مردم است و فرهنگ عمومی تبیین کننده چگونگی فکر انسان است.

امام جمعه رودان افزود: یک کشور را مورد هجمه قرار می دهند، صدوچند شبکه ماهواره بر ضد عقاید اسلامی ما کار می کنند، می خواهند فرهنگ کشور و مردم ما را خراب کنند. در این شرایط هم مردم و هم مسئولان باید حواسشان به توطئه دشمن باشد.

تاج زاد با بیان اینکه کار فرهنگی، کار یک هفته و یک ماه نیست، خاطرنشان کرد: کار فرهنگی، کار پیچیده، تدریجی و کم جلوه است، و اگر می خواهید اصلاح فرهنگی در جامعه انجام شود باید طولانی مدت باشد، و مسئولان ما باید به قدرت فرهنگی اهمیت بدهند.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد