منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۱
شناسه خبر: 322190
گروه :خبر
264

سوم خرداد در تقویم رسمی کشور به عنوان روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی نام گذاری شده است، روزی که مدیون جهان آرا ها و حسن باقری هایی است که دست خداوند شدند برای آزادسازی چند ماه محاصره و اشغال، آزادسازی که نام جعلی محمره نصب شده بر خرمشهر را به جای اصلی خود برگرداند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از ندای ساحل، امروز سوم خرداد سی و چهارمین سالگرد فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس است، فتحی که به فتح الفتوح مشهور شد و امام در شادی پیروزی آن فرمود؛ خرمشهر را خدا آزاد کرد.

 

سوم خرداد برای ما یک نماد است، نماد ایستادگی و مقاومت، نماد ایثار وفداکاری، نماد رشادت و دلاوری جوانانی که برای آزادسازی خاکشان از خون خود مایه گذاشتند و درختان خرمشهر را با خون خود آبیاری کردند.

 

سوم خرداد در تقویم رسمی کشور به عنوان روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی نام گذاری شده است، روزی که مدیون جهان آرا ها و حسن باقری هایی است که دست خداوند شدند برای آزادسازی چند ماه محاصره و اشغال، آزادسازی که نام جعلی محمره نصب شده بر خرمشهر را به جای اصلی خود برگرداند.

 

شادی و شوق این فتح به قدری زیاد بود که عده ای در داخل و خارج به دنبال نواختن بانگ آتش بس بودند در حالی که هنوز بخش اعظمی از خاک ما در غرب کشور دست دشمن بعثی بود، اما باز هم این رشادت های دلاورمردان و بسیجیان این سرزمین بود که با توکل به دست خداوند که مافوق همه اراده ها و خواسته هاست توانستند شادی را به مردم همیشه قهرمان خوزستان برگردانند.

صلصثل

جوانان استان هرمزگان به اندازه توان خود سهمی در این پیروزی بزرگ داشتند، جوانان آن زمان هرمزگان با حضور در تیپ ها ی ثارالله، فجر و امام حسین(ع) به عنوان خط شکنان این نبرد حضور فعال داشته و با نثار 61 شهید پاک به خوبی وظیفه خود را در قبال جانفشانی خرمشهری ها به نمایش گذاشتند.

 

سرعت در انجام این عملیات به قدری بود که هنوز بچه ها از بار سنگین عملیات فتح المبین و خستگی آن رها نشده بودند و کمتر از یک ماه فرصت داشتند تا امکانات و تجهیزات خود را به منتطقه انتقال داده و آماده برای عملیاتی به آن وسعت شوند.

 

عملیات بیت المقدس به گفته سرلشکر قاسم سلیمانی مدیون شهید حسن باقری است، شهیدی که با فریاد خود در جلسه شورای فرماندهی سپاه نگذاشت زمان اجرای عملیات عقب بیفتد و معلوم نبود اگر این نهیب به فرماندهان وقت زده نمی شد سرانجام جنگ به کجا پیش می رفت، اما نور ایمان در دل رزمندگان و برنامه ریزی دقیق و حساب شده این پیروزی را به ارمغان آورد.

 

حال چیزی که مهم است بازگرداندن آن روحی جهادی در دوران عملیات بیت المقدس است، روحیه ای که باعث می شد در اوج خالی بودن دست ها از امکانات و تجهیزات اما با قلبی مطمئن از نصرت الهی به پیش رفت و برای دست یافتن به هدف تمام تلاش خود را به کار بست، همه ما دلتنگ آن روزها هستیم و منتظریم تلنگری ما را به همان حال و هوای سابق برگرداند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است