منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۸
شناسه خبر: 228755
گروه :خبر

این اعتراف مهم حسن روحانی تایید این موضوع است که برجام خصلتی فراهسته ای و مرتبط با برنامه های جهانی داشته و بدلیل تائید آن از سوی آمریکا، طبیعتا جزئی از نقشه راه آمریکا در حوزه مدیریت جهان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، رئیس جمهور در بخشهایی از همایش بین المللی روز صنعت و تجارت اظهار داشت: “اساساً مذاکرات هسته‌ای ما بخاطر این بود که شرایط جدیدی را در روابط بین‌الملل و منطقه بوجود بیاوریم… توافق هسته‌ای یکی از فرازهای بزرگ در سیاست خارجی و دیپلماسی جهان است.

 ما دنبال توافق هسته‌ای نبودیم که مشکل هسته‌ای را حل کنیم، البته می‌خواستیم که مشکل هسته‌ای هم حل شود… دنبال مذاکره بودیم برای ایجاد فضای جدید در منطقه و جهان… این فضا است که برای ما اهمیت دارد.. ” این سخنان دو پیام را می رساند:

1. این اعتراف مهم حسن روحانی تایید این موضوع است که برجام خصلتی فراهسته ای و مرتبط با برنامه های جهانی داشته و بدلیل تائید آن از سوی آمریکا، طبیعتا جزئی ازنقشه راه امریکا در حوزه مدیریت جهان است.

به عبارتی بهتر، برجام سیستم اقتصاد کشور را بسیار سهل‌تر به اقتصاد جهانی با محوریت آمریکا وصل کرده و مقدمات نفوذ اقتصادی با مالکیت شبه خارجی فراهم خواهد شد.

2. برخلاف تاکیدات مکرر رهبری معظم مبنی بر مذاکره صرف درخصوص مسائل هسته ای و به سرانجام رسیدن این روند، اما رئیس جمهور به صورت تلویحی علاقه ی خود برای ادامه ی مذاکره با کدخدای جهان را ابراز کرد.

در منظر اعتدالیون، ایدئولوژیک بودن سیاست خارجی ایران، یکی از درهای بسته ی روابط سهل خارجی محسوب می شود. این درحالی است که بر اساس محتوای سند امنیت ملی ایالات متحده، سیاست خارجی آمریکا ایدئولوژیک ترین سیاست ترسیم شده می باشد.

شاید یکی از علل ممنوعیت مذاکره با آمریکا اینست که ستون خیمه ی وزارت خارجه ی ایران، هنوز براساس ایدئولوژیک های نظام اسلامی پی ریزی نشده و گمان آن می رود که مذاکره ی دو طرفه با ایدئولوژیک ترین دیپلمات های آمریکا، ثمره ی مناسبی به بار ندهد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان