منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۸
شناسه خبر: 335882
گروه :خبر
photo_2016-07-05_12-55-02

مدیر مدرسه علوم دینی شهرستان بندر خمیر با بیان اینکه ما در معرض شدید ترین تهاجمات فرهنگی هستیم؛ اظهار کرد: سپاه و بسیج می توانند با برنامه ریزی دقیق و با استفاده از ائمه جمعه و جماعات و با استفاده از مدارس دینی و مکتب خانه ها و دیگر نیروهایی معنوی برای اینگونه آسیب هایی که ما را تهدید می کنند راهکارهایی داشته باشد و باید کار های فرهنگی خود را توسعه دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از لوار ؛ سید عبدالجلیل قتالی مدیر مدرسه علوم دینی شهرستان بندر خمیر در همایش ائمه جمعه و جماعات گفت : ائمه جمعه و فرماندهان پایگاه های بسیج در حقیقت محورهای مشترکی برای کارهای فرهنگی هستند و می توانند نقش حساس و ارزنده ای را در زمینه مسائل فرهنگی داشته باشند.
وی در ادامه افزود: مشکلات فرهنگی عملی نخواهد بود مگر با پیشگیری ، باید برنامه های تدوین شود به صورت نرم همانگونه که تهاجم نرم است دفاع هم باید نرم باشد. تهاجم نرم را نمی توان با دفاع سخت انجام داد و بالعکس ، هر دو باید از یک نرم برخوردار باشند و لازمه این کار استفاده کردن از کلام الهی و استفاده بردن از احادیث رسول الله و استفاده از مبنای شریعت است .

 

مدیر مدرسه علوم دینی بندر خمیر اظهار کرد : برای مبارزه با تهاجم فرهنگی می توان اهداف خوبی را تعیین کرد و اگر قرآن کریم را به خوبی تلاوت کنیم و از آیات آن استفاده کنیم بسیار می تواند راه گشا باشد.
قتالی با بیان اینکه جای جای قرآن انسان ها رامورد خطاب قرار داده است ؛گفت: یکی از اهداف بسیار شاخص خداوند متعال درقالب قرآن کریم هدایت و سعادت انسانهاست ،می خواهد انسانها را سعادتمند کند.
وی در ادامه یادآور شد : خداوند متعال رسولان و پیامبران خود را با آیات و دلایل بسیار روشن مبعوث فرموده است و  برای اینکه رسولان از آیات الهی تلاوت کنند تا جامعه به عدالت برسد و یکی از وسیله هایی که در اختیار داریم کلام الهی است.
مدیر مدرسه علوم دینی بیان کرد : سپاه و بسیج می توانند با برنامه ریزی دقیق و با استفاده از ائمه جمعه و جماعات و با استفاده از مدارس دینی و مکتب خانه ها و دیگر نیروهایی معنوی برای اینگونه آسیب هایی که ما را تهدید می کنند راهکارهایی داشته باشد و باید کار های فرهنگی خود را توسعه دهد زیرا ما در معرض شدید ترین تهاجمات فرهنگی هستیم.

 

 

علیرضا نصری فرماندار شهرستان بندر خمیر نیز در این همایش گفت : رمضان ماه شکر گزاری به درگاه خداوند متعال است به خاطر نعمات بی شمار و عظیمی که به ما ارزانی داشته و یکی از این نعمات عظیم ، نظام مقدس جمهوری اسلامی است نعمتی که برای ما امنیت و آسایش، رفاه و توسعه و آبادانی به ارمغان آورده است.
وی در ادامه به مشکلات شهرستان اشاره داست و اظهار کرد : با اقداماتی که انجام شده تا اندازه ای مشکلات برق شهرستان و اطراف مثل کشار و پل بر طرف شده است و در بحث آب که مشکل اصلی ماست و داریم با این مسئله دست و پنجه نرم می کنیم و سال گذشته دچار مشکل و تنش آبی شدید بودیم ، امسال هم داریم این مشکلات را پشت سر می گذاریم و اما با اقداماتی که انجام شده و کارخانه سیمان به عنوان سرمایه‌گذار در این بحث ورود کرده و شاید سال آینده مشخص شود و به ثمر بنشیند آب خمیر برای همیشه پایدار خواهد شد.
وی گفت : در حوزه راه نیز 89 کیلو متر داریم که بعضی از روستا ها از نعمت راه بی بهره هستند و با تلاش هایی که صورت گرفته بنا شده با مشارکت سایر نهادها مشکل راه با سرانجام برسد.

 
فرماندار بندر خمیر یادآور شد : در دولت تدبیر و امید برنامه‌ریزی های خوبی انجام شده و در سال های آینده ما شاهد پیشرفت های بیشتری در کشور خواهیم شد و این کارها صورت نخواهد گرفت مگر در سایه وحدت و همدلی.

 

نصری خاطر نشان کرد : نقش ائمه جمعه حفظ ارزش های انقلابی است که این ارزش ها ، ارزش های کمی نیستند.
وی با اشاره به بحث طلاق و مواد مخدر اظهار کرد: در بحث مواد مخدر مبارزه بخشی از کار است و بخش دیگر کار فرهنگی است و ائمه جمعه باید ورود کنند و این ورود باید جدی باشد و ما در این بحث به مرحله بحران رسیده‌ایم و وضعیتی خطرناک است و نیاز به یک کار جهادی و همگانی دارد.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است