منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۶
شناسه خبر: 300349
گروه :خبر
IMG_0328

امام جمعه موقت کیش افزود: ما در حال مبارزه با دشمنی به نام امریکا هستیم، علت دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران را مخالفت با استقلال طلبی ایران اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، حجت الاسلام غلامرضا حقانی امام جمعه موقت کیش، در خطبه های این هفته نمازسیاسی عبادی جمعه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با مداحان گفت: ما با آمریکا دشمنی نکردیم بعضا برخی فکر می کنند ما با آمریکا دشمنی کردیم؛ ولی ما با دشمنی به نام آمریکا مبارزه کردیم.

 

وی افزود: ما با دشمنی مبارزه کردیم که با استقلال طلبی جمهوری اسلامی ایران مخالف بود. استقلالی که بر روی کشورهای دیگر تأثیر گذار بوده است.

 

خطیب موقت کیش با بیان اینکه طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب، ما با گفتگوی سیاسی مشکلی نداریم و مخالف هم نیستیم اظهار کرد: رهبری فرمودند« باید ببینیم در کجا و برای چه امری این گفتگو می خواهد اتفاق بیافتد و ما با دشمنی که می خواهد هویت جمهوری اسلامی را بگیرد مذاکره و گفتگویی نداریم».

 

وی افزود: بنابر فرمایشات رهبری، «هم مذاکره لازم است و هم موشک، ما باید روحیه دفاعی خود را حفظ کنیم. اینکه همه کشورهایی که در اطراف ما هستند چشم طمعی به جمهوری اسلامی ندارند به دلیل قدرتی است که ما در حوزه دفاعی داریم. با اینکه آمریکا در منطقه حضور دارد اما جرأت هیچ تحرکی بر علیه جمهوری اسلامی ندارد».

 

امام جمعه موقت کیش تاکید کرد: یکی از هدفهای استکبار ایجاد ناامیدی و ناکارآمد بودن نظامی جمهوری اسلامی ایران است اما با وجود تمام کارشکنی های دشمنان، ایران اسلامی امروز جزء موفق ترین حکومتهای جهان است.

 

حجت الاسلام حقانی با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری که در هنگام تحویل سال در حرم رضوی بیان شد اظهار کرد: امسال، سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده است و رهبری تاکید داشتند که تلاش شود تا اقتصاد مقاومتی تبدیل به یک شعار صرف نشود.

 

وی تصریح کرد: بخش اعظمی از اقتصاد مقاومتی بر عهده دولت و خدمتگزاران به مملکت است که به فرموده رهبری کارهای خوب و با فکری نیز انجام شده است اما اکنون زمان اقدام و عمل است که 10 ویژگی و اقدام مهم و اساسی از سوی رهبری در این خصوص بیان شده است.

 

امام جمعه موقت کیش تمرکز بر فعالیت ها و زنجیره های اقتصادی در کشوررا اولین موردی دانست که مقام معظم رهبری بر آن تاکید کرده اند و افزود: احیاء تولید داخلی، پرهیز از واردات تضعیف کننده تولید داخلی که بخشی از آن صبر وتحمل بر خرید مصولات داخلی از سوی مصرف کنندگان است، پرهیز از هدر دادن منابع مالی که پس از برجام وارد کشور خواهد شد، خصوصا ً اموال و دارایی های که حق کشور ما است و پس از برجام باید به کشور بازگردانده شود، دانش بنیان بودن بخش های مهم اقتصادی، احیاء بخش های اقتصادی که قبلا ً در آن سرمایه گذاری شده، انتقال دانش و فناوری در معاملات خارجی، مبارزه جدی با فساد مالی و رشوه خواری، اقدام به ارتقاء بهره وری انرژی و دقت در استفاده از انرژی برای ما به عنوان مصرف کننده و دولت به عنوان تولید کننده و نگاه ویژه دولت به صنایع کوچک و متوسط از دیگر مواردی است که خطیب جمعه کیش به آن اشاره کرد.

 

حجت الاسلام حقانی با اشاره به روز طبیعت افزود: یکی از افتخارات انقلاب اسلامی و اسلام اصلاح اموری است که در جامعه اتفاق می افتد و امروز مسئله ای که در گذشته به صورت خرافه از آن یاد می شد تبدیل به یک سنت حسنه شده است و آن هم استفاده از طبیعت، رسیدگی و کمک به آن است نه مزاحمت برای آن و این ویژگی انقلاب اسلامی است که از اسلام آموخته است.

 

وی همچنین در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته کیش از تلاش های مسئولان در آمده سازی فضای شهری و ایجاد امکانات برای میهمانان نوروزی تقدیر کرد و خاطرنشان کرد: یکی از آداب خوب ایرانی، اسلامی میهمان نوازی است و با اینکه مردم صبور جزیره کیش به ازدحام و شلوغی عادت ندارند اما با صبر و متانت و خوشرویی از میهمانان نوروزی پذیرایی کردند و این صبر و تحمل شایسته قدردانی است.

 

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی