منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۳
شناسه خبر: 209985
گروه :خبر
13920231131546515556883

خداوند بارها در قرآن آب را دلیل و بانی رویش و حیات نامیده است. چنین آبی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد چه در مصرف و چه در حفاظت از آن.

به گزارش سرویس وبگردی شبکه اطلاع رسانی هرمز وبلاگ شهر من رودان/استان من هرمزگان منتشر کرد؛ما نیز آب را دوست داریم و از اتلاف و اسراف در مصرف آن به شدت ناراحت و نگران می شویم.

ابتدا می خواستم متن طنز بنویسم که دیدم خود سوژه سرشار از طنز است و طنازی نمی خواهد! تیتر بالا هم به این دلیل بود که به یک واقعیت در مناطق گرمسیر یعنی “اشکال در زیرساخت های سیستم انتقال آب” بپردازم (البته خیلی کوتاه).

در مورد اینکه “ما آب را هدر می دهیم” اصلا شوخی نکردم! در واقع هر کسی که در شرایط مشابه ما قرار گیرد چنین اتفاقی برایش خواهد افتاد!

متن را با چند پرسش ادامه می دهم:

– تاکنون با آب جوش (یا آبی با دمای بیش از ۷۰ درجه) حمام زده اید؟

– کسی را دیده اید با همان آب نسبتا جوش صورت خود را آبکشی کند؟

– چه کسی می تواند باز هم با همان آب ظرف بشوید؟

– و . . . ؟؟؟

(سوال سوم در صورت عدم استفاده از ماشین ظرفشویی است که البته این را هم ما نداریم!!!)

احتمالا پاسخ تمام پرسشها منفی باشد

ماجرای آب جوش از آن جا شروع می شود که به دلیل طولانی بودن برخی از لوله های فرعی انتقال آب و دور شدن انشعابهای خانگی از لوله ی اصلی و نزدیک بودن بعضی لوله های فرعی به سطح زمین و گرمای طبیعی محیط و جنس لوله های انتقال آب، دمای آب می رسد به نزدیک دمای جوش! حالا اشکال در نحوه ی لوله کشی ساختمانها را هم به این مسئله اضافه کنید؛ نتیجه همان آب جوش می شود!

همه ی این اتفاقات باعث می شود تا آب خیلی ساده هدر برود. در واقع هر کسی که بخواهد از آب استفاده کند، مجبور خواهد بود چند ثانیه یا چند دقیقه شیر آب را باز کند تا آب گرم خارج شود و بتواند با آرامش از این آب استفاده کند…

این که چه کسی باید به موضوع رسیدگی کند را من نمی گویم اما واضح است که آب زیادی از این راه هدر می رود که در این شرایط کم آبی و بی آبی قابل قبول و گذشت نیست…

باید فکری کرد…

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند