منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۶
شناسه خبر: 328239
گروه :خبر
IMG_0023
 

نماینده ولی فقیه در سپاه حاجی آباد:

ماه رمضان بهترین فرصت برای تقویت سلامت روح و جسم است

نماینده ولی فقیه در سپاه حاجی آباد گفت: ماه رمضان، ماه رحمت واسعه و گسترده الهی و بهترین فرصت برای تقویت سلامت روح و جسم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز،حجت الاسلام موئینه حوزه نمایندگی ولی فقیه حاجی آباد در گفتگو با خبرنگار پیارم در خصوص ماه مبارک رمضان اظهار کرد: با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان یعنی ماه مهمانی خداوند وقت آن رسیده است که انسانها نهیبی بر نفس عادت کرده به خوردن بزند و عنانش را در دست بگیرند .

 

 

حجت الاسلام موئینه افزود: انسان برای رسیدن به محبوب واقعی و دلدادگی با او احتیاج دارد که وجود خود را کمی چرب و شیرین دنیا کم کند زیرا که پر بودن انبال تن کسلی در عبادت و کاهلی در عشق به محبوب یعنی خداوند را به دنبال دارد.

 

 

وی در اشاره به روایت از پیامبر می فرماید:معده پر چراگاه شیطان است و یا می فرماید هیچ ظرفی را ادمیزاد بدتر از شکم پرنکرده است حتی انسان با شکم پر در حال اشک هم راهی  برای قرب به الله را ندارد.

 

حجت الاسلام موئینه بیان داشت: گرسنگی در این ماه مبارک فقط صرف گرسنگی نیست بلکه گرسنگی خالی کردن انبال تن برای کوتاه کردن دست شیطان و رسیدن به قرب الی الله است که انشالله با توفیق اللهی حاصل شود.

موئینه تصریح کرد: روزه فواید جسمی و روحی فراوان دارد، شفابخش جسم و توان بخش جان است، پاک کننده آدمی از رذایل حیوانی است، در ساختن فرد صالح و اجتماع بسامان بسیار موثر بوده و در تذهیب و تزکیه نفس تأثیر بسزایی دارد.
وی ادامه داد: روزه فواید جسمی و روحی فراوان دارد، شفابخش جسم و توان بخش جان است، پاک کننده آدمی از رذایل حیوانی است، در ساختن فرد صالح و اجتماع بسامان بسیار موثر بوده و در تذهیب و تزکیه نفس و رهاندن انسان از روزمره گی و واماندگی در نیاز های تن تأثیر بسزایی دارد.

 

 

حوزه نمایندگی ولی فقیه حاجی آباد در ماه مبارک رمضان برنامه های متنوعی را برگزار می کند که از جمله این برنامه ها برگزاری کلاسهای نور مبین، تفسیر آیات اجتهاد توسط استاد اسماعیل زاده در روزهای زوج و همچنین برگزاری جلسات اخلاق در روزهای فرد با حضور این استاد برگزاری کلاسهای روخوانی برای بسیجیان و برگزاری محفل انس با قرآن می باشد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است