منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۰
شناسه خبر: 303388
گروه :خبر
IMG_0023

استاد حوزه های علمیه حاجی آباد گفت: ماه رجب یعنی ماه ریزش رحمت اللهی باز خداوند مهربان درب های رحمتش را به صورت ویژه بر انسان ها گشود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام موئینه استاد حوزه های علمیه حاجی آباد در گفتگو با خبرنگار پیارم ، ضمن تبریک فرارسیدن ماه رجب در پاسخ به این سوال که با توجه به فرا رسیدن  ماه مبارک رجب، چه نوع از سبک زندگی را می توان در پیش گرفت تا در زمره رجبیون قرار بگیریم، اظهار کرد: ماه رجب نزد اولیای الهی ماه شستشوی گناهان است و شعبان ماه پوشیدن لباس تقوا برای ورود به ماه مبارک رمضان به عنوان ضیافت الله است.

وی ادامه داد: لذا اگر کسی در ماه رجب، اعضا و جوارح خود را حفظ کند و سبک زندگی خود را سبک زندگی مردان خدا قرار دهد و استغفار در این ماه را زیاد انجام دهد و در این ماه به تقوا نزدیک شود، بازگشت به سوی خدا داشته و به مقام انسانیت می رسد، بنابر این، با حلول ماه مبارک رجب، اولیای خداوند مهربانی شان نسبت به همه انسان ها بیشتر می شود و با اینکه سبک زندگی آنها در تمام طول سال به همین گونه است، اما در این ماه باز هم رنگ و بوی دیگری دارد.

 

این استاد اخلاق با بیان اینکه در این ماه رافت و مهربانی و گذشت و دوست داشتن انسان ها بیشتر می شود، تصریح کرد: شاید به همین دلیل است که اگر قتلی در این ماه صورت گرفت، دیه آن دو برابر محسوب می شود به دلیل آن که انسان ها در این ماه به رافت و انسانیت نزدیک تر شوند.

 

وی با بیان این که رجب ماه دعوت به خوبی ها و دور شدن از بدی ها است، اذعان کرد: اگر کسی این ماه را جدی بگیرد، ماه رمضان نیز برای او مبارک می شود و اگر جدی نگیرد، با زشتی و آلودگی وارد ماه مبارک رمضان شود و ماه رمضان برای او مبارک نخواهد بود.

 

موئینه ابراز کرد: در این روش و سبک، زندگی زمانی الهی می شود که انسان از ولایت پیروی کند شاید به همین دلیل ولایت امیرمومنان امام علی (ع) در این ماه واقع شده است آن هم جایی در که انسان ها همه رو به محل تولد او یعنی کعبه سجده می کنند و شاید معنای تولد آن حضرت (ع) در این مکان مقدس آن است که باید به ولایت توجه داشت؛ زمانی که این اتفاق افتاد، زندگی الهی می شود.

 

این استاد حوزه تاکید کرد: بنابراین، اگر کسی بخواهد سبک زندگی خوبان را داشته باشد، بهترین راه توجه به سیره عملی اهل بیت علیه السلام و پس از آن ها بزرگان دین و علمای عامل هستند که این امر موجب می شود خیر و حسنه دنیا و آخرت نصیب انشان ها شود.

 

حجت الاسلام موئینه افزود: ماه رجب ماهی که در استغفار باز است ماهی که یک روز روزه ان انسان را به فاصله یک سال از آتش جهنم دور می کند ماهی که مقدمه برای ماه رمضان است .

 

وی افزود: ماه عظیم الهی ماه رمضان که قابل قیاس با ماهای دیگر نیست این گونه است نمی شود یک دفعه وارد ان شد بلکه مقدماتش رجب و شعبان و اعمال و ارده بر آن را بگذرانیم تا ظرفیتمان  بالا رود و حظ  کافی از ماه مبارک رمضان ببریم دل و جانمان در رجب و شعبان تشنه امدن ماه رمضان کنیم و خودمان را مهمان سفره الهی در ماه ضیافت الله کنیم.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است