منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۴
شناسه خبر: 181561
گروه :خبر
74797153058751134715

رسول اکرم (ص) فرموده ‏اند: «رجب ماه بزرگ خداست و هیچ ماهی در حرمت و فضیلت‏ به پایه آن نمی ‏رسد و قتال با کافران در این ماه حرام است، آگاه باشید که رجب ماه پروردگار است و شعبان ماه من و ماه رمضان ماه امت من است و اگر کسی در ماه رجب حتی […]

رسول اکرم (ص) فرموده ‏اند: «رجب ماه بزرگ خداست و هیچ ماهی در حرمت و فضیلت‏ به پایه آن نمی ‏رسد و قتال با کافران در این ماه حرام است، آگاه باشید که رجب ماه پروردگار است و شعبان ماه من و ماه رمضان ماه امت من است و اگر کسی در ماه رجب حتی یک روز روزه بدارد خدا را از خود خشنود ساخته و خشم الهی از او دور می‏گردد .»

به گزارش سرویس وبگردی شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مرحوم آقای دولابی به نقل از آیت‌ الله انصاری همدانی آن عارف بزرگوار ، فرمودند : خدای متعال از اوّل ماه رجب چشم انتظار دو گروه است.

یکی جوان‌ها. عشق خدا جوان­ هاست. علاقه عجیبی به جوان دارد. برای همین بهشتش را پر از جوان می کند. حداکثر سن در جنّت‌ المأوی 35 است ، نه 40 و همه به حالت شباب هستند. خدا این‌قدر دوست دارد. چشم انتظار است جوان بیاید تا در ماه رجب بگوید « أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ رَبِّی وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ » پروردگار عالم می گوید : جوان من! خوش آمدی.
آیت‌ الله انصاری همدانی فرموده بودند : پروردگار عالم در ماه رجب به جوان‌ها عجیب نگاه میکند. اگر جوانی تا پانزدهم هنوز نیامده ، دائم نگاه می کند ، یک شبی او را مجلسی می برد ، جایی می کشاند و او را در دام تقوی می‌اندازد. می‌گوید : بنده من! تو را برگرداندم ، خودت نیامدی ، تو را کشاندم. لذا یک گروه که خدا چشم انتظار آن­ هاست، همین جوان‌ها هستند ؛ منتها تهمت‌ زننده را قبول نمی کند ولو از این گروه ، إلّا حلالیّت بطلبد.

دومین گروه که ذوالجلال و الاکرام در ماه رجب چشم انتظار آن هاست آن کسی است که لحظات آخر عمرش رسیده است ، چه جوان چه پیر. یک طوری در ماه رجب می خواهد او را پاک کند.
خدا به این دو گروه در ماه رجب عجیب نگاه می‌کند. ماهی که می خواهد گناهان را بسوزاند ، ماهی که می خواهد از همین الآن شیطان را در غل و زنجیر کند.
ملّا محسن فیض کاشانی فرموده بودند : در عالم مکاشفه دیدم که شیطان نه در ماه مبارک رمضان به غل و زنجیر است که از ماه رجب آن بنده‌ای که توبه می کند ، شیطان برای او در غل و زنجیر است. یک هاله‌ای می آید ، اجازه نمی دهد شیطان به سمت او بیاید چون بنده در ماه رجب توبه کرده است ، در حصن حصین توبه قرار می گیرد و شیطان غل و زنجیر می شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت