منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۵
شناسه خبر: 241054
گروه :خبر

یک عدد ماهی آزاد یک متری در تور صیادان خوش شانس دستک به دام افتاد و با قیمت میلیونی به فروش رفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، یک عدد ماهی آزاد یک متری، با وزنی بالغ بر ۱۰کیلو صبح امروز در تور صیادان دستکی به دام افتاد و در بازار این دهستان به قیمت یک میلیون و پانصد هزار تومان به فروش رفت.

ماهی آزاد یک ماهی درشت است که دارای بدنی کشیده و دوکی شکل ودارای پوزه ای تیزمی باشد. ماهی آزاد عموما در سواحل دریای خزر گرفته تا سپید رود و به ندرت در نواحی شمالی دریای خزر ، یافت می شود ، این ماهی در رودخانه های ترک ، کورا ، سپید رود و سایر رودخانه های کوچک سواحل غربی و جنوبی دریای خزر مهاجرت و تخم ریزی می کند.

ماهی آزاد به شکل محدود در رودخانه های منتهی به دریای خزر یافت می شود که در سالیان اخیر تعداد آنها بسیار کم و قیمت آن بسیار گران است.

این دومین ماهی نسبتا گرانقیت طی یک ۱۰ روز گذشته در کیاشهراست. هفته گذشته نیز یک فیل ماهی پانزده کیلویی که قیمتی برابر با هشتاد میلیون داشت در تور صیادان کیاشهر به دام افتاد.

 

ماهی آزاد در دستک

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است