منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۸:۰۰
شناسه خبر: 327815
گروه :خبر
1442825349710_ISNA-6

اکنون با ورود فاضلاب به دریا رنگ دریای بندرعباس از آبی به خاکستری تبدیل شده و با تداوم ورود 600 لیتر در ثانیه فاضلابه به دریا زندگی آبزیان به خطر افتاده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛چند سالی است که فاضلاب شهری وارد دریا می شود و مسئولین مدعی هستند این فاضلاب تصفیه شده است، خوب اگر تصفیه شده است چرا برای آبیاری فضای سبز استفاده نمی شود؟ این که تصفیه شده و راهی دریا شود اسراف است و هنگامی که تغییرات فیزیکی،شیمیایی آب به حد زیادی تغییر کند، رنگ آب عوض شده  و آن آب آلوده می باشد.

 

امروزه فاضلاب های خانگی و شهری از مهم ترین آلودگی آب دریا محسوب می شوند؛ هنگامی که آبی آلوده می شود رنگ آن تغییر کرده و بوی ناخوشایندی می دهد؛ ماهی های تجاری کاهش می یابد و حتی شاهد مرگ و میر ماهی در کنار ساحل هستیم.

 

فاضلاب های خانگی خالص از دستگاه های بهداشتی خانه ها، توالت ها، دستشویی ها، حمام ها و… تشکیل می شود و در این پساب ها انواع میکروب ها و ویروس ها و چند نوع مواد شیمیایی معین وجود دارد که عمده ترین آن آمونیاک و مقداری اوره می باشد.

 

اکنون با ورود فاضلاب به دریا رنگ دریای بندرعباس از آبی به خاکستری تبدیل شده و گاهی اوقات شاهد مرگ و میر ماهی ها هستیم.

 

اما دسته ای دیگر فاضلاب ها صنعتی هستند که از صنایع مختلف حاصل می شوند و نسبت به نوع صنایع، ترکیبات شیمیایی مختلفی وجود دارند و و وقتی وارد دریاها می شوندباعث آلودگی آب و مرگ آبزیان می شوند.

 

تداوم ورود 600 لیتر در ثانیه فاضلاب شهری به دریا بندرعباس

 

وفادار مدیر کل حفاظت محیط زیست هرمزگان در خصوص ورود پساب تصفیه خانه فضلاب شهر بندرعباس به دریا تاکید کرد: مقرر شد پساب فاضلاب از طریق لوله گذاری برای استفاده صنایع از آن بهره برده شود.

 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 600 لیتر در ثانیه پساب فاضلاب وارد دریا می شود که به تایید چندین آزمایشگاه مرجع آلودگی آن بالاتر از حد استاندارد است.

 

انتهای پیام/ی

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است