منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۵
شناسه خبر: 208430
گروه :خبر
IMAGE635738466002363466

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس از پلیس کیش، کارگروه ماهواره با حضور جمعی از مسئولان دستگاه های فرهنگی و قضایی جزیره کیش و به میزبانی مدیرکل صدا و سیمای مرکز کیش برگزارشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، فرمانده انتظامی کیش در ابتدای این کارگروه با اشاره به عملکرد پلیس در راستای مقابله هدفمند با تجهیزات ماهواره ای، تاکید کرد: قانون ممنوعیت استفاده از تجهیزات ماهواره ای در حال حاضر به عنوان یکی از راهکارهای مقابله با آثار مخرب گیرنده های ماهواره ای مطرح است و پلیس در انجام وظیفه قانونی خود از هیچ تلاشی در برخورد با نصب و توزیع این تجهیزات فروگذاری نخواهد کرد.

 

 

سرهنگ دهکی در ادامه به آسیب های ماهواره اشاره کرد و گفت: برنامه های ماهواره ای زمینه ساز مفاسد اخلاقی و اجتماعی است و بیش از آنکه برای مردم مفید باشد، خطرناک و مضر است.

 

دهکی در این خصوص تصریح کرد: بدون شک بروز و ظهور برخی رفتار های نا بهنجار در جامعه محصول نگاه کردن به تصویرهای مستهجن و مبتذلی است که از طریق ماهواره که یکی از عوامل گسترش بی بند و باری و به فساد کشیدن جوانان است در اختیار آنان قرار گرفته است.

 

وی محور قرار دادن برهنگی زنان و شهوت گرایی مردان و خلاصه کردن رابطه زن و مرد به مسائل لذت جنسی را محتوای اکثر برنامه های مبتذل ماهواره ای عنوان کرد.

 

فرمانده انتظامی ویژه کیش با یادآوریاین مطلب که نسل پویای جامعه امروز هدف برنامه های ماهواره ای و دشمنان غرب و شرق است خاطر نشان کرد: تماشای صحنه های مبتذل، ذهن و اندیشه انسان را تسخیر می کند و فردی که خود را به دیدن اینگونه تصاویر عادت دهد به کار و فعالیت سازنده اقتصادی بی رغبت می شود.

 

محمد شنبه زاده رییس دادگستری کیش، کیا مدیر کل صدا و سیما و نمایندگان نهاد های فرهنگی حاضر در کارگروه هر کدام به ایراد سخنرانی پرداختند و از اقدامات نیروی انتظامی در مقابله موثر با برنامه های مخرب ماهواره قدردانی کردند .

 

کارشناسان حاضر در کارگروه نیز در ادامه، راهکارهای اجرایی خود را در مقابله با شیوه های نوین جنگ نرم دشمنان و بدخواهان نظام ارایه کردند.

 

ایجاد خلل در اعتقادات قشر جوان در به انحراف کشاندن و بی هویت کردن آنان است

 

سرگرد شعبانیان معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه کیش نیز در بخش دیگری از این جلسه در سخنانی به آسیب های ماهواره اشاره کرد و گفت: دشمن که همواره اشاعه فرهنگ دینی و اعتقاد به خداوند و معنویات را مانع اصلی هدف های خود می بیند، برای کم رنگ کردن این اعتقادات، با ایجاد خلل در اعتقادات قشر جوان در به انحراف کشاندن و بی هویت کردن آنان می کوشد.

 

سرگرد “شعبانیان” ادامه داد : اگر امروز ما برای فرزندانمان برنامه نداشته باشیم و نتوانیم آنگونه که باید و شاید اوقات فراغت آنان را به فرصت تبدیل کنیم قطع به یقین دشمن این کار را برای ما خواهد کرد.

 

وی با تاکید بر استفاده صحیح و غیر صحیح از تکنولوژی توسط انسان، خاطرنشان کرد: ماهواره با محاسن فراوان در عرصه تعاملات فرهنگی از سوی قدرت‌های استعماری به عنوان ابزاری برای به چالش کشیدن فرهنگ و تمدن دینی و اسلامی مورد استفاده قرار گرفته است.

 

معاون اجتماعی نیروی انتظامی ویژه کیش تصریح کرد: گسترش فرهنگ و عرفان های کاذب، طرح ها و عملیات روانی در جهت بهره گیری از افکار عمومی و ایجاد سستی و اختلال در بنیادی ترین اصل اجتماعی و عفت خانوادگی نیز از پیامدهای استفاده غیر صحیح از ماهواره است.

 

در پایان این نشست مصوبات جلسه توسط معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه کیش سرگرد”یونس شعبانیان” برای حاضرین قرائت شد.

 

ماهواره ابزار شیطان در جنگ نرم است

 

سرهنگ حسین دهکی فرمانده انتظامی ویژه کیش در حاشیه این نشست با اشاره به امنیت و آرامش جزیره زیبای کیش برای هموطنان تاکید کرد: فرماندهی انتظامی ویژه کیش اجازه نخواهد داد عده ای جزیره مرجانی کیش را حیاط خلوت خود تلقی کرده و با شکستن هنجارهای اجتماعی فضای پاک و آرام جزیره را آلوده سازند.

 

سرهنگ دهکی با اشاره به پیامدهای مخرب استفاده از ماهواره بر خانواده و به تبع آن جامعه تصریح کرد: تمدن منحط غرب برای ترویج سکولاریسم اقدام به تاسیس هزاران شبکه رادیویی و تلویزیونی کرده است که به صورت شبانه روزی برنامه های گوناگونی را با این هدف پخش می کنند.

 

دهکی ادامه داد: تمامی این شبکه ها، با وجود اهداف و سلیقه های گوناگون در هجوم به مبانی دینی به طور جدی اشتراک دارند و هر کدام با ماموریتی خاص به مقابله با اسلام بر خاسته اند.

 

فرماندهی انتظامی ویژه کیش اضافه کرد: هجوم چه آرام و چه خاموش آغاز شده باشد، اکنون شکل وسیع و جدی تری یافته و بسیار حساب شده اصول و پایه های اعتقادی مردم را هدف قرار داده و با دقت ماهرانه ای تمام گروههای مختلف جامعه را در بر گرفته است.

 

وی با هشدار درباره کارکردهای ضد فرهنگی ماهواره گفت: ارائه تصویرهای مستهجن و مبتذل و خلاف عفت عمومی از طریق ماهواره و نمایش آنها یکی از عوامل گسترش بی بند و باری و به فحشا کشاندن جوانان از طر یق مسائل جنسی است.

 

سرهنگ دهکی با اشاره به اثرات ماهواره در خانواده همچون سست شدن بنیه اعتقادی و دینی، بی‌مهری‌ها، سردی‌ها، بی‌میلی‌ها و دعوا ها افزود: وقتی زن و شوهری پذیرفتند در خانه‌شان ماهواره باشد و همه برنامه‌ها را بدون کنترل و مدیریت لازم تماشا کنند، تبعاتش را هم باید بپذیرند.

 

وی در این خصوص تصریح کرد: وقتی خانواده‌ها روزهای متمادی سریال‌هایی را دنبال می‌کنند که هدفی جز عادی جلوه دادن روابط نامشروع و غیرمجاز ندارند، فیلم‌هایی که زن و شوهرها را تشویق به خیانت به یکدیگر می‌کنند و اسم تمام اینها را آزادی فردی می‌گذارند، چه بر سر خانواده‌های ما خواهد آمد؟

 

فرمانده انتظامی ویژه کیش اضافه کرد:ما معتقد نیستیم که عدم تماشای فیلم‌های مبتذل یا تحریک‌کننده ماهواره‌ای و تبلیغات وسوسه‌انگیز آن، درمان قطعی مشکلات زناشویی و خانوادگی است ولی به جرات می‌توان گفت زمینه اصلاح و تقویت روابط زناشویی با کنارگذاشتن فیلم‌ها و بلوتوث‌ها و اس‌ام اس‌های محرک فراهم می‌شود.

 

سرهنگ دهکی در پایان بر عزم جدی نیروی انتظامی برای مقابله با استفاده غیرقانونی از ماهواره و امواج مخرب آن تاکید و اظهار کرد: از بین بردن بستر جرم، مبارزه با جنگ نرم دشمن، بازگرداندن احساس آرامش به خانواده و جامعه و حفظ دستاوردهای انقلاب اهدافی هستند که نیل به آنها نیروی انتظامی را در این مسیر مصمم تر می کند.

 

انتهای پیام/س

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است