منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۵
شناسه خبر: 327727
گروه :خبر
797122
 

در این روزگار پر از فتنه:

مالک اشتر باشیم با عمار؟

حال که توفیق نداریم مالک اشتر رهبرمان باشیم، بیایید همه با هم عمار رهبرمان باشیم تا دیگر مالک اشترها با شکست روبرو نشوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ بارها امیرالمومنین(ع)فرمودند: نگویید مالک اشتر فرمانده لشکر علی(ع)، بگویید خروس جنگی علی(ع)، مرد شهامت، مرد شجاعت، مرد رشادت، وی قوی و مقتدر در میدان جنگ حاضر می شد و دشمنان علی(ع) را یکی پس از دیگری از پا می‌انداخت.

 

هیچ کس نمی‌توانست رو در روی مالک اشتر بایستد، علی(ع) خود صاحب ذوالفقار، کَننده دربِ خیبر، نامی ترین جنگاور عرب، اما قبل از رجزهای علی(ع) این رجز مالک اشتر بود که لرزه بر اندام دشمن می انداخت.

تاریخ را ورق بزنیم خواهبم دید که در جنگ صفین آنچنان مردانه در صف مقدم جبهه جنگ با سربازان معاویه تاخت تا به نزدیکی خیمه معاویه رسید، چیزی نمانده بود که تقریبا کار تمام شود، شاید جنگی که 18 ماه به طول انجامید با چندین ضربه شمشیر مالک اشتر به نفع علی(ع) و شیعیان تمام می شد، شاید با آن چند ضربه شمشیر نسل اموی و امویات ریشه کن می شد، شاید با آن چند ضربه شمشیر شیعه جایگاه خودش را پیدا می کرد و اینقدر در طول تاریخ مظلوم نمی شد و امروزه این همه شیعیان به خاک و خون کشیده نمی شدند.

چه شد؟ چه اتفاقی افتاد؟ قرآن‌ها بر سر نیزه رفتند، مردان کوردل، نادان و بی بصیرت علی(ع) قرآن ناطق را رها کردند و به سراغ پاره های کاغذ رفتند.

أینَ عَمار؟ ای کاش این لحظات آخر هم عمار بود، شاید عمار می توانست کار را تمام کند، کار عمار روشنگری و بصیرت افزایی بود، کار عمار معرفی علی(ع) و حق و نشان دادن صورت زشت معاویه بن ابی سفیان به همه شیعیان بود، ای کاش عمار می‌بود و در آن لحظات، بصیرت لازم را به سپاه علی(ع)می داد.

با وجود عمار علی(ع)، سستی ایمان و شک و شبهه در سپاه علی(ع)جایی نداشت، اما از عمار خبری نیست، چندی قبل به شهادت رسیده است، امام علی(ع) فرمودند: به مالک اشتر بگویید اگر برنگردد دیگر علی را زنده نخواهد دید.

بله، اگر عمارهای سپاه علی (ع) نباشد، مالک اشترهای علی(ع) در صف مقدم جبهه نمی توانند بجنگند، اگر عمارهای علی(ع) نباشد مالک اشترهای هر چند به چند قدمی پیروزی رسیده باشند، اما به خاطر حفظ جان مولای خود شکست می خورند.

اگر عمارهای علی(ع) نباشند مالک اشترهای علی(ع) ناکامند، اگر عمارهای علی(ع) نباشند زور و بازو و شهرت مالک اشترهای علی(ع) به خاک می افتد، در یک کلام اگر عمارهای علی(ع) نباشند مالک اشترهای علی(ع) شیعیان علی(ع) و حتی خود علی(ع) را مظلومانه به خاک و خون می کشند.

نگاهی به دور و برمان بیندازیم، امروزه رهبر ما سید علی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) به عمارهای بیشتر نیاز دارد یه به مالک اشترها؟ اگر امروزه مالک اشترهای رهبرمان را قاسم سلیمانی‌ها، مجاهدان و جان برکفان مدافع حرم بدانیم، عمارهای رهبر چه کسانی هستند؟.

حال که توفیق نداریم مالک اشتر رهبرمان باشیم، بیایید همه با هم عمار رهبرمان باشیم تا دیگر مالک اشترها با شکست روبرو نشوند.

نوشته حجت الاسلام عارف رحمانی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است