منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۸:۳۱
شناسه خبر: 344799
گروه :خبر
کودک

کارشناس روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس با بیان این موضوع که پیوند مادر- نوزاد از دوران بارداری شروع می شود و منحصر به فرد است ؛ گفت : حتی با احساس ترین ودلسوزترین افراد نمی توانند جایگزین مادر شوند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ فاطمه مولایی، کارشناس روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس با بیان اینکه پیوند مادر – نوزاد که از دوران بارداری شروع می شود و با احساس ترین و دلسوزترین افراد نمی توانند جایگزین مادر شوند،فت: مادر محور اصلی زندگی کودک است و عمده ترین نقش را درباره او ایفا می کند.

وی اظهار کرد : بدن و روح مادر همان طور که در دوران جنینی در اختیار نوزاد است ، تا هنگام زنده بودنش نیز بنا به نیاز فرزندان باید در اختیار آن ها باشد و زمانی که از مهر مادری صحبت می کنیم سخن از خالص ترین و قوی ترین نوع عاطفه است.

 مولایی یادآور شد: در همه فرهنگ ها مادر نخستین کسی است که کودک از او سر مشق می گیرد و نخستین منبع یادگیری کودک مادر بوده  و وارد زندگی فردی و اجتماعی اش می کند ، در دامن مادر است که کودک مهر و محبت و صفا و صمیمیت را می آموزد و به خود می بالد و شکوفا   می شود .

وی افزود: اگر خواسته ها و نیازهای ابتدایی کودک در ارتباط با مادر به نحو رضایت بخشی ارضا شود ، در خاطر وی از مادر تصویری به عنوان مادر خوب نقش می بندد و در نتیجه بدون کشمکش و منازعه مراحل همانندسازی با مادر را طی نموده ، از خود نیز تصویر خوبی خواهد داشت ..

کارشناس روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس خاطرنشان کرد: چنانچه اگر رابطه کودک با مادر رابطه ای متقابل و دوجانبه نباشد  کودک دچار مشکل می شود و خود را به عنوان شیئی بد و زننده  تصور می کند که متاسفانه در زندگی آینده خود دچار مشگل می شود .

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است