منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۴
شناسه خبر: 199226
گروه :خبر
مادر وکودک

کارشناس ارشد علوم تربیتی با بیان این که مادران نقش بیشتری در تربیت فرزندان دارند گفت:لذا باید نسبت به رفتار و گفتار و نوع تربیت کردن کودک بیشتر دقت شود.

طاهره داودی در گفت وگو باخبرنگار   شبکه  اطلاع رسانی  هرمز با اشاره به نقش بیشتر مادران در تربیت فرزندان گفت: به علت اینکه مادران نقش بیشتری در تربیت فرزند دارند لذا باید نسبت به رفتار و گفتار و نوع تربیت کردن ، بیشتر دقت و مطالعه شود .

وی ادامه داد:  همان طور که می دانیم کودک عمده شخصیت خود را از مادر می گیرد و از تربیت مادر است که شخصیت و شاکله وجودی فرزندان شکل می گیرد و مادران نقش بیشتری در تربیت فرزندانشان دارند به علت اینکه : حمل فرزند توسط وجودش به مدت 9 ماه صورت می پذیرد و منتقل شدن اکثر صفات مادر به فرزند در دوران حمل و بعد از تولد زمان بیشتری همراه فرزند است .

طاهره داودی همچنین گفت: امام علی (علیه السلام) فرمودند : ((شیر مادر طبع (اخلق ) بچه را عوض می کند )) اکثر حالات روحی و جسمی مادر بر جسم و روح فرزند تاثیر می گذارد و هر چه در دوران حمل و شیر دهی بیشتر قرآن و دعا بخوانند در آینده فرزندشان بیشتر با خداوند ارتباط دارد .

 

وی افزود: در دوران حمل علاوه بر اینکه پدر باید روزی حلال به خانه ببرد ، مادر هم باید مواظب باشد هر غذایی را نخورد چرا که اثر مستقیم بر بچه دارد.

این کارشناس ارشد گفت : نکاتی که هنگام شیر دادن خوب است رعایت شود : 1 : به چهره کودک نگاه کنید 2 : با دیگران سخن نگویید 3: بچه را به پهلو چپ بخوابانید 4 : اتاق را آرام کنید  5: فریاد نکشید 6 : عصبانی نباشید 7 : با معده سنگین شیر ندهید 8 : در مواقع نگرانی و اندوه شدید کمتر شیر بدهید .

 

وی ادامه داد:گاهی دخالت های زیاد مادران باعث کنار کشیدن پدر در امر تربیت می شود که این موضوع باید بیشتر رعایت شود و در برخی موارد انتظارات غیر واقع بینانه از کودک به وجود می آید که این موضوع باعث نافرمان شدن یا خود رأی شدن کودک خواهد شد.

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است