منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۰
شناسه خبر: 253857
گروه :خبر
13940915000364_PhotoA

متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی در خصوص دریافت مجوز مرتضوی از رئیس جمهور سابق برای فروش شرکت‌های تأمین اجتماعی توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، صبح امروز بیست و سومین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

در این جلسه «ح.ف.ه» متهم ردیف سوم پرونده در خصوص تفاهمنامه زنجانی با سازمان تامین اجتماعی گفت:‌بر اساس کیفرخواست شناسایی و کارشناسی شرکت‌ها بر عهده من بوده در حالی که من هیچ شرکتی را شناسایی نکردم بلکه کارشناسی انجام دادم.

وی با بیان اینکه زنجانی حداقل از یک ماه و نیم قبل با من تماس می‌گرفت و در مورد وضعیت فلان شرکت خبر می‌گرفت، گفت: من زمانی که موضوع را جویا شدم زنجانی در پاسخ به من اظهار داشت که احتمالا می‌‌خواهم شرکت‌ها را بخرم.

وی ادامه داد: شرکت‌هایی که زنجانی سوال کرده بود کارشناسی کردم و اکثریت آنها ضرر ده بود.

متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی با بیان اینکه این ارزیابی‌ها حدود 20 روز طول کشید، گفت: لیستی که از سوی تأمین اجتماعی ارائه شده بود اشکالاتی اساسی داشت چرا که شرکت‌های موجود در لیست با یکدیگر غیر مرتبط بودند به طور مثال در فهرست ارائه شده یک گاوداری در شیراز و یک مزرعه در همدان بود ضمن اینکه هیچ یک از شرکت‌ها جز یک یا دو مورد سهام مدیریتی نداشتند و برخی از آنها بیش از 90 درصد ضرر ده بودند.

وی با اشاره به اینکه شب امضا تفاهمنامه زنجانی با من تماس گرفت و نام چند شرکت را پرسید، گفت: ماجرا از او جویا شدم که از من خواست به دفتر مرتضوی بروم.

«ح.ف.ه»تصریح کرد: زمانی که وارد دفتر شدم دیدم که زنجانی همراه آقای «م» نشسته است من اعلام کردم که شرکت‌ها ضرر ده هستند و پیشنهاد دادم که می‌توانم شرکت‌ها را از طریق بورس خریداری کند

وی گفت:‌زنجانی در پاسخ به من اظهار داشت که قصد دارد منابعی را وارد کشور کند و چون سازمان‌های تأمین اجتماعی جز تحریم‌‌ها نیستند این کار راحت صورت می‌گیرد.

«ح.ف.ه» در ادامه به اشارات مرتضوی گفت: در بین این گفت‌وگو مرتضوی وارد شد و زنجانی من را به عنوان کارشناس معرفی کرد مرتضوی هم توضیح داد با کسری بودجه مواجه هستند و از رئیس جمهور مجوز فروش گرفته است.

متهم ردیف سوم تأکید کرد: من به مرتضوی گفتم شرکت‌ها ضرر ده هستند اما او در پاسخ من گفت که اگر این شرکت‌ها در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد موضوع حل می‌شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است