منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۹
شناسه خبر: 252087
گروه :خبر
hormoz

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در جریان رسیدگی به این پرونده، ابتدا قاضی اول پرونده، حکمی داد که منجر به تامین خواسته‌های آقازاده متخلف شد ولی در ادامه قاضی جانشین، حکم به بازداشت قاضی نخست به اتهام رشوه‌خواری داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ احمد توکلی، درباره جزئیات تخلف اقتصادی یکی از آقازادگان و بازداشت قاضی پرونده گفت: از بیان جزئیات در شرایط فعلی معذورم چرا که ممکن است صحبت بیشتر درباره این خبر در مسیر رسیدگی به آن ممانعت و مشکلاتی ایجاد کند.

وی در ادامه گفت: در جریان رسیدگی به این پرونده، ابتدا قاضی اول پرونده، حکمی داد که منجر به تامین خواسته‌های آقازاده متخلف شد ولی در ادامه با تغییر قاضی پرونده، قاضی دوم حکم دیگری داد و بر اساس آن، منافع بیت‌المال تامین شد.

وی افزود: در ادامه رسیدگی به این پرونده، قاضی اول که با حکم خود عدالت را زیر پا گذاشته بود، به اتهام رشوه‌خواری بازداشت شد.

توکلی خاطرنشان کرد: علاوه بر رسیدگی به اتهامات قاضی اول پرونده، قاضی جانشین به استناد بند دیگری که در آن قرارداد آمده بود، با حکمی جدید منافع دولت در آن معامله را تامین کرد.

به گزارش ایلنا، روز گذشته احمد توکلی در جریان سخنرانی در جمع دانشجویان دانشگاه شیراز با اشاره به یک تخلف اقتصادی که ازسوی جریانی وابسته به یکی از آقازادگان صورت گرفته و برای ممانعت از رسیدگی به این پرونده، معاون یکی از وزرای دولت تهدید شده بود، اعلام کرد: آقازاده‌هایی که غلط زیادی کرده‌اند، بدانند که من باخبر شدم و اگر به این کار خود ادامه دهند آن‌ها را رسوا می‌کنم.

توکلی ادامه داد: معاونان یکی از وزرای دولت، موضوعی را با من در میان گذاشت که طی آن معامله‌ای قانونی با بخش خصوصی انجام داده اما پس از گذشت زمانی مشخص طرف معامله اعلام کرده که نمی‌تواند مابقی اجناس را تحویل دهد که تا اینجای کار، بحث قانونی است اما کس دیگری با این معاون وزیر تماس می‌گیرد و پس از این تماس با یکی از آقازاده‌ها به دیدار او می‌رود و اعلام می‌کند که این معامله به او تعلق دارد و آدم‌های او وارد معامله شدند و اگر کار به دادگاه بکشد٬ حال او را خواهد گرفت.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: البته این وزیر زیر بار تهدید نرفته و شکایت به دستگاه قضا کشیده اما در دادگاه، این دستگاه اداری بود که محکوم شد و قاضی حکم بر متهم کردن سیستم اداری داد که خوشبختانه دستگاه قضایی پس از مدتی این موضوع را فهمید و قاضی را دستگیر کردند و جانشین آن قاضی حکم واقعی را داد و دستگاه اداری تبرئه شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است