منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۹
شناسه خبر: 238669
گروه :خبر
image473591

اما اشاره رهبر انقلاب به اشک ریختن آمریکایی‌ها به کجا باز می‌گردد؟ گویا اشاره معظم له به روایتی است که وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا از جلسه مذاکرات هسته‌ای بیان کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، امام خامنه ای  یکی از کارهای آمریکاییها درسالهای اخیر را اینگونه بیان کرد: یکی از کارهای آمریکاییها درسالهای اخیر این است که کسانی را واردکنند به بزک کردن چهره امریکا، وانمودمیکنند امریکاییها اگر یک روزی هم دشمن بودند امروز دیگر دشمنی نمی کنند، می خواهند چهره دشمن پنهان بماند تا از دشمنی او غفلت شود وبتواند خنجر خود را از پشت فرو کند، عده‌ای مغرضانه و عده‌ای از روی ساده‌لوحی این کار را می کنند

ایشان با اشاره به جریان اشک ریختن جان کری در یکی از جلسات مذاکرات در این رابطه فرمودند:در مذاکرات مامور آمریکایی گفت ازجوانی با جنگ مخالف بودم و گریه کرد،عده ای ساده لوحانه ممکن است بگویند این ها آدمهای خوبی شدند، این همان آدمی است که وقتی صهیونیستها صدها کودک را در غزه قطعه قطعه می کنند و امروز هم به شکل دیگری در کرانه باختری حمله میکنند، اخم هم نمی کند، آن وقت گریه جلوی دوربین به عنوان یک عمل صادقانه تلقی می شود؟

اما اشاره رهبر انقلاب به اشک ریختن آمریکایی‌ها به کجا بر می‌گردد؟ گویا اشاره معظم له به روایتی است که وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا از جلسه مذاکرات هسته‌ای بیان کرده است.

شرمن در رابطه با سخنانی که هر وزیر در آن جلسه در مورد معنا و اثر مذاکرات بیان کرد گفت: وقتی دوربین‌ها رفتند هر وزیری در مورد اینکه این مذاکرات برایش چه مفهومی داشت، چند جمله‌ای گفت. سخنان همه وزرای خارجه از جمله جواد ظریف بسیار تاثیرگذار بود. آخر از همه نوبت به جان کری، وزیر خارجه آمریکا می‌رسد. جان کری از جا بلند می‌شود و می‌گوید من وقتی ۲۲ ساله بودم به جنگ رفتم. بعد بغض می‌کند. همه حاضران در جلسه سکوت کرده بودند. جان کری با بغض در گلو ادامه می‌دهد من به جنگ رفتم و همان موقع فهمیدم که نمی خواهم هرگز به جنگ دیگری بروم…. لحظه تکان دهنده ای بود، همه کف زدند، از جمله هیات ایرانی، چشم ها خیس بود…

Flash version 10,1 or greater is required

You have no flash plugin installed

Click here to download latest version

رهبر انقلاب در فرمایشات خود مکرر به شناخت درست دشمن و ترفند های او تاکید کرده و دارند،به نظر می رسد ایشان نسبت به برخی رفتارها،گفتارها و قلم هایی که توسط برخی مسئولین و رسانه ها در راستای فراموشی این دشمنی دیرینه حرکت می کند،این سخنان را مطرح فرمودند.

ایشان در همین دیدار اشتباه مصدق پس از ملی شدن صنعت نفت را تکیه و اعتماد و امید به آمریکا دانستند و بیان داشتند که آمریکایی ها از این خوش بینی و ساده اندیشی استفاده کردند و کودتا به راه انداختند.

تاکید رهبر معظم انقلاب به این مساله و تاکید ایشان به جوانان مبنی بر مطالعه اسناد درس‌آموز لانه جاسوسی لزوم هوشیاری هرچه بیشتر همگان در برابر دشمن را بیان می‌کند و امید است مسئولین محترم و بویژه دستگاه دیپلماسی کشور نسبت به این مواد هوشیارانه تر برخورد کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است