منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۷
شناسه خبر: 234037
گروه :خبر
13940805000605_PhotoA

مؤسسه «آکسفام» اعلام کرد: از زمان آغاز حمله عربستان به یمن، روزانه ۲۵۰۰۰ یمنی وارد خیل گرسنگان می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مؤسسه «آکسفام» اعلام کرد اوضاع گرسنگی در یمن پس از آغاز حمله عربستان، به بدترین وضعیت ممکن دچار شده‌اند و از هر دو یمنی یک نفر گرسنه است.

به گزارش روزنامه الحیاه، مؤسسه «آکسفام» اعلام کرد، با حمله عربستان به یمن و کاهش امدادرسانی غذا و سوخت، روزانه 25000 یمنی به جمعیت گرسنگان اضافه شده است.

بنا به این گزارش، از بین هر دو نفر، یک نفر از گرسنگی رنج می‌برد که جمعیتی بالغ بر 13 میلیون را شامل می‌شود و از زمان آغاز جنگ، 2.3 میلیون یمنی به خیل گرسنگان اضافه شده‌اند.

گزارش آکسفام در ادامه می‌گوید: این تعداد گرسنگان، در یمن بی سابقه است و قیمت کالا و خوراک بسیار بالاست؛ در حالیکه بسیاری از یمنی‌ها ماههاست که هیچ درآمدی نداشته‌‌اند.

همچنین 21.1 میلیون نفر در یمن نیاز به کمک های بشردوستانه دارند و تعداد آوارگان نیز به 1.4 میلیون نفر رسیده است.

آکسفام نام یکی از بزرگترین گروه‌های بین‌المللی امدادرسانی برای ریشه‌کن کردن فقر، گرسنگی و بی‌عدالتی، متشکل از 15سازمان در 98کشور است که در سال 1942 در دانشگاه «آکسفورد» تأسیس شده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است