منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۹:۲۹
شناسه خبر: 304614
گروه :خبر
1669582

استاد حوزه علمیه بندرعباس اظهار کرد: در لیله الرغائب فرشتگان به زمین نازل می شوند و آمین گوی دعاهای بندگانی می شوند و لیله الرغائب فرصت طلایی برای رسیدن به آرزوهای دست نیافتنی است.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی معصومی، استاد حوزه و دانشگاه بندرعباس در گفتگو با خبرنگار هرمز؛با بیان اینکه اولین شب جمعه ماه رجب را لیله الرغائب می نامند، گفت:رسول اکرم(ص) فضیلت های زیادی را برای این شب بیان کردند که در کتاب های اقبال العمال، مرحوم سید بن طاووس و حاج شیخ عباس قمی بیان شده است.

 

وی اظهار کرد: از فضیلت های این شب آمرزیده شدن گناهان است همچنین نمازهایی در این شب آورده شده که ثوات این نماز غیر قابل وصف است.

 

معصومی افزود: در شب اول قبر ثواب زیادی به شخص بر می گردد و مانند چهره ای نورانی و درخشان با زبانی فصیح به شخص که این نماز را خوانده بشارت نجات از سختی ها را می دهد همچنین زمانی که در صور دمیده می شود سایه  آن از بنده جدا نمی شود.

 

وی تصریح کرد: اعمال این روز بدین ترتیب این که روز پنجشنبه اوّل آن ماه را روزه میداری چون شب جمعه داخل شود بین نماز مغرب و عشاء دوازده رکعت نماز می‌گذاری هر دو رکعت به یک سلام و در هر رکعت از آن یک مرتبه حمد و سه مرتبه اِنّا اَنْزَلْناهُ و دوازده مرتبه قُلْ هُوَ اللّهُ اَحَدٌ می‌خوانی و چون فارغ شدی از نماز هفتاد مرتبه می‌گوئی« اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ النَّبِیِّ الاُْمِّیِّ وَعَلی آلِهِ» پس به سجده می روی و هفتاد مرتبه می‌گوئی:« سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلائِکَهِ وَالرُّوحِ» پس سر ازسجده برمی‌داری وهفتاد مرتبه می‌گوئی«رَبِّ اغْفِرْ وَارْحَمْ وَتَجاوَزْ عَمّا تَعْلَمُ اِنَّکَ اَنْتَ الْعَلِیُّ الاَعْظَمُ» پس باز به سجده می‌روی و هفتاد مرتبه می‌گوئی:« سُبُّوحٌ قُدّوُسٌ رَبُّ الْمَلائِکَهِ وَالرُّوحِ» پس حاجت خود را طلب می کنید.

 

استاد حوزه علمیه بندرعباس ادامه داد: افرادی که امکان  روزه گرفتن را ندارند با دادن صدقه می توانند ثواب پرفضیلت این روز را ببرند.

 

وی بیان کرد: خواندن دعاهای بسیاری مانند در این شب توصیه شده و حضرت زهرا (س) برآورده شدن حاجت های مومنین را در این شب می طلبد.

 

معصومی ادامه داد: در لیله الرغائب فرشتگان به زمین نازل می شوند و آمین گوی دعاهای بندگانی می شوند که امید دارند به حاجات خود برسند همچنین  لیله الرغائب فرصت طلایی برای کسانی است که آرزوهای دست نیافتنی دارند.

 

وی تصریح کرد: خداوند از میان ماه های رجب و شعبان  را برای رجعت انسانها به سوی خود قرار داد که آمادگی و درک لازم را برای برای ورود به ماه رمضان و مهمانی الهی را داشته باشند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است