منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۸
شناسه خبر: 237809
گروه :خبر
13940812000951_PhotoA

دفتر نخست‌وزیری انگلیس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تروریستی بودن سقوط هواپیمای روسیه بر فراز صحرای سینا «کاملا محتمل است» و به همین جهت لندن فعلا تمام پروازها از شرم الشیخ به مقصد انگلستان را به تعویق انداخته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دولت انگلستان روز چهارشنبه اعلام کرد این کشور از بیم حملات تروریستی تمام پروازها به مقصد شرم الشیخ را متوقف می‌کند.

این تصمیم کمتر از یک هفته پس از آن اتخاذ شده است که یک فروند هواپیمای مسافربری خطوط هوایی روسیه بر فراز صحرای سینا به دلیل نامشخص سقوط کرد.

در بیانیه دفتر نخست‌وزیری انگلیس آمده است: «در حالیکه تحقیقات (در مورد حادثه) همچنان در جریان است، نمی‌‌توانیم با قاطعیت بگوئیم که دلیل سقوط هواپیمای روس چه بوده است. اما با روشن شدن اطلاعات بیشتری در این رابطه، این نگرانی برای ما ایجاد شده که کاملا ممکن است که هواپیما با یک عامل انفجاری ساقط شده باشد.»

این بیانیه می‌‌افزاید: «به همین جهت و به عنوان یک اقدام احتیاطی، ما تصمیم گرفته‌ایم که پروازهایمان که قرار بود امشب شرم الشیخ را به مقصد انگلستان ترک کنند، به تعویق بیافتند. این امر به تیم کارشناسان هوانوردی انگلستان که به شرم الشیخ رفته‌اند، اجازه‌ می‌دهد تا ارزیابی‌های لازم را از تمهیدات امنیت در فرودگاه انجام داده و هرگونه اقدامات لازم را که باید صورت گیرد، مشخص کنند. انتظار داریم که این ارزیابی‌ها امشب تکمیل شود.»

در روزهای گذشته گمانه‌زنی‌های متعددی در مورد علت سقوط هواپیمای روسیه صورت گرفته، اما اغلب کارشناسان بمبگذاری را محتمل‌ترین گزینه دانسته‌اند.

روز یکشنبه «الکساندر نرادکو» رئیس آژانس فدرال هوانوردی روسیه تائید کرد که این هواپیما در ارتفاع بالا «تکه تکه شده است.»

هرچند که گروه تروریستی داعش مدعی هدف قرار دادن این هواپیما شده، اما ارتفاع بالای پرواز هواپیما و اینکه این گروه اسلحه‌ای برای هدف قرار دادن آن نداشته، موجب شده تا بسیاری از کارشناسان این ادعا را رد کنند.

با این وجود فرضیه بمبگذاری در هواپیما هنوز رد نشده و حتی شواهدی برای تائید آن نیز پیدا شده است. به نوشته روزنامه دیلی میل، کارشناسان هوانوردی و تروریسم، می‌گویند با توجه به اینکه خلبان پیش از سقوط پیام وضعیت اضطراری ارسال نکرده و ضمنا لاشه هواپیما به سمت بیرون خم شده است، احتمالا «نیرویی (واگرا) که به سمت خارج فشار آورده» عامل حادثه بوده است.

این هواپیما که تنها دقایقی پس از بلند شدن از فرودگاه شرم الشیخ مصر سقوط کرد، حامل بیش از 220 سرنشین بود که اغلب آن‌ها اتباع روسیه بودند.

یک مقام نظامی آمریکایی دو روز قبل اعلام کرد که ماهواره‌های این کشور همزمان با بروز حادثه «نور و حرارت» بزرگی را بر فراز صحرای سینا ثبت کرده‌اند. این اظهار نظر گمانه‌زنی در مورد احتمال بمبگذاری در هواپیما را تقویت کرده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی