منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۷
شناسه خبر: 352470
گروه :خبر
%d9%84%d9%86%d8%ac

مجهز نبودن آتشنشانی شهرستان میناب خسارت دو میلیارد تومانی به لنجداران بندر تیاب وارد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب ،مدتی است که به دلیل بی توجهی مسئولان شهرستانی با توجه به عدم تجهیزات و امکانات در بخش آتشنشانی منجر به خسارات و نابودی اموال و سرمایه های مردم می شود هزینه هایی که نتیجه عدم برنامه ریزی، آموزش و سازماندهی نیروی انسانی و امکانات می باشد.

آتش سوزی ساعات گذشته در بندرتیاب به دلیل نبود ماشین آلات و تجهیزات در مرکز آتشنشانی میناب مهار نشد تا اینکه سه اکیپ از ایستگاه های آتش نشانی بندرعباس برای مهار آتش سوزی به بندرتیاب اعزام شدند.

لنجداران بر این باورند که ظرفیت پایین ایمنی موجود باعث بروز چنین اتفاقی شده و اکنون کسی خسارت بوجود آمده را بر عهده نمی گیرد.

آنها اعتقاد دارند که نبود وسایل آتش‌نشانی و بی‌توجهی مسئولان به خواسته‌های آنها از دیگر مواردی است که آنها را نسبت به وضعیت و آینده تجارت در بندرتیاب نگران کرده است.

img-20160913-wa0061

 

یعقوب بازماندگان رییس شورای اسلامی بندرتیاب در حاشیه آتش سوزی به خبرنگار میناب جنوب گفت: به سبب شعله ور شدن آتش در یک لنج باری و به سبب ورزش باد مسیر آتش به سمت لنج پهلو گرفته منجر به آتش سوزی دو فروند لنج باری شد.

وی افزود: به محض شدت آتش سوزی موتور لنج‌های پهلو گرفته در خور تیاب با همکاری مردم از محل حادثه فاصله گرفته‌اند.

بازماندگان اظهار داشت: متاسفانه به دلیل نبود تجهیزات در بخش آتشنشانی شهرستان سه دستگاه ماشین آتشنشانی از بندرعباس به بندرتیاب اعزام شد تا اینکه آتش سوزی با تلاش تیم‌های آتش نشانی مهار شد.

رییس شورای اسلامی روستای بندرتیاب تصریح کرد: این آتش سوزی خسارتی به ارزش ۲ میلیارد تومان به لنج داران مینابی وارد کرده  که این اتفاق نگرانی لنج داران مینابی را به همراه داشته است.

img-20160913-wa0066

مهران ذاکری رییس اداره آتشنشانی شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب گفت: اداره آتش نشانی میناب با کمبود تجهیزات آتش نشانی بخصوص ماشین الات مواجه می باشد  که به دلیل خرابی سه دستگاه ماشین آتش نشانی فقط یک دستگاه در ماموریت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

وی خرابی و عدم اختصاص اعتبار برای تجهیز ماشین آلات را یکی از دلایل عمده کندی در ماموریت های آتشنشانی این شهرستان بر شمرد و اظهار داشت: با توجه به حجم آتش سوزی های فصلی و خطرات احتمالی نیاز به یک آتش نشانی مجهز احساس می شود.

مامور آتش نشانی اعزامی از بندرعباس  محل تش سوزی در بندر تیاب به میناب جنوب گفت: حوالی ساعت 30 و7 طی اعلام تلفنی مبنی بر در خواست همکاری از سوی مسئولین شهرستانی بلافاصله سه اکیپ آتشنشانی با تجهیزات کافی به محل وقوع آتش سوزی حاضر شده و تمام تلاش خود را برای مهار آتش بکار گرفته اند.

 img-20160913-wa0057

یکی از شاهدان عینی این آتش سوزی گفت: خور بندرتیاب فاقد امکانات اولیه ایمنی است لذا بروز این حوادث ناگوار می طلبد تا مسئولین فکر ویژه ای نسبت به مجهز کردن سیستم ایمنی و اطفاء حریق در خور بندر تیاب کنند.

ساکن روستای بندر تیاب تصریح کرد: مردم حاضر در صحنه همراه با ماموران آتش نشانی برای مهر آتش تلاش کردند تا اینکه بعد از 6 ساعت آتش سوزی توانستند آتش را مهار کنند.

روستای بندرتیاب با جمعیت بیش از3 هزار نفر 95 لنج باری و تجاری در خور بندرتیاب تردد می کند و800 نفر در این بندرگاه مشغول بکار هستند.

انتهای پیام/ز

 

روستای بندرتیاب با جمعیت بیش از۳ هزار نفر ۹۵ لنج باری و تجاری در خور بندرتیاب تردد می کند و۸۰۰ نفر در این بندرگاه مشغول بکار هستند.

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان