منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۱
شناسه خبر: 347456
گروه :خبر
ostandar

استاندار هرمزگان اظهار کرد: تشکیل کارگروه رفع موانع تولید راهکار رونق اقتصادی و سرمایه گذاری م باشد که تاکنون زمینه اشتغالزایی 240 نفر با توسعه صنعت آبزی پروری در هرمزگان فراهم شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ جاسم جاری، استاندار هرمزگان با بیان اینکه هفته دولت فرصتی برای تبیین فعالیت‌های دولت در یک سال اخیر است، گفت:  دولت تدبیر و امید با مشکلاتی از جمله تورم افسار گسیخته، رکود عمیق اقتصادی، نظام بانکی به هم ریخته، بازار متلاطم در کالا و ارز، مشکلات عظیم در زمینه های آسیب های اجتماعی، تحریم ظالمانه کشورهای متخاصم که حتی برای تامین کالاهای اساسی دارو و نیازهای ضروری جامعه همزمان بود  که این دولت توانست در راستای رفع این مشکلات گام بردارد.

 

 

استاندار هرمزگان با اشاره به موفقیت در مهار 40درصدی تورم اظهار کرد: در حال حاضر پس از گذشت 60 سال تورم تک رقمی در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاد.

 

جادری بایبان اینکه در بازار ارز نوسانات رشد 300 درصدی را تجربه کردیم، تصریح کرد: اکنون به دلیل درایت و تدبیر نوسانات بازار ارز در طول سال تنها 5 درصد است. و در زمینه رشد اقتصادی و خروج از رکود نسبت به سال 93  موفقیت های قابل ملاحظه ای داشتیم به طوری که از رشد -6/8 درصد در سال 92 به رشد 3 درصد درسال 93 دست پیدا کردیم.

 

 

وی با اشاره به کاهش در آمدهای نفتی بیان کرد: قیمت نفت در بازارهای جهانی از 120 دلار به زیر 40 دلار رسید و درآمد کشور در دولت قبل از 120 میلیارد دلار در سال به 18 میلیارد دلار رسید که از مشکلات اساسی درآمد کشور بود و  در زمینه های دیگر برای مثال نفت و گاز چندین فاز پارس جنوبی افتتاح شد که  تا پایان امسال نیز 3 تا 4 فاز دیگر هم افتتاح خواهد شد که تمامی موفقیت های داخلی و منطقه ای نتیجه  سیاست های دولتی مبنی بر ایجاد آرامش، همدلی، وحدت و یکپارچگی بود.

 

 

استاندار هرمزگان با تاکید بر تلاش در جهت  ایجاد بستر در همه ی بخش ها و زمینه ها گفت: برای مشارکت همه ی بخش ها چه سرمایه گذاری داخلی و چه همکاری سایر نهادها تلاش مضاعفی داشت و دولت به پشتوانه مقام معظم رهبری، مردم و نهادها بعد از 12 سال حقوق هسته ای ملت ایران در این مذاکرات تثبیت شد و به تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران پایان دهد، قطعنامه های ظالمانه سازمان ملل علیه ملت یکجا لغو شد، نتیجه مذاکرات هسته ای باعث شد بعد از رفع تحریم ها به بازار صادراتی نفت دسترسی مجدد پیدا کنیم چنانچه قبل از مذاکرات هسته ای بین 600 هزار تا 700 هزار بشکه می توانستیم صادر کنیم که در حال حاضر 2 میلیون و 350 هزار بشکه رسیده است.

 

جادری با بیان اینکه مشکلات واردات کالاهای اساسی در دولت قبل و اجبار به خریداری کالا از یک کشور با کیفیت بسیار پایین و قیمت بسیار بالا اظهار کرد: امروز شرایط کاملا فرق کرده و همه کشورهای جهان با جمهوری اسلامی ایران وارد تجارت شده است. روابط بانکی ما با دنیا و استفاده از سوئیفت در زمینه اعتبارات اسنادی هم قدم های خوبی برداشته شد اگرچه هنوز به نقطه مطلوب نرسیده است. در زمینه فروش نفت با متمرکز کردن و مفاسدی که در گذشته به نام دور زدن تحریم مواجه بودیم، تکرار نشد. سابقه ی 2/7 میلیارد دلاری را از بیت المال خارج شد و به خزانه برنگشت معلوم نیست سرنوشتش به کجا خواهد انجامید یکی از موارد قابل ذکر است.

 

وی با اشاره به اینکه امروز دولت برای مبارزه با فساد علی الخصوص فیش های نجومی گفت: دولت عزم خود را جزم کرده برای مبارزه با فساد در همه ی بخش ها و بدون رودروایسی در بحث مربوط به فیش های حقوقی ضمن برخورد قانونی با متخلفین با تمرکز بر تدوین قوانین و ضوابط به صورت ریشه ای وارد حل مشکل شد و به نفع دولت و جامعه بود.

 

استاندار هرمزگان  تصریح کرد: رونق اقتصادی و سرمایه گذاری که با تشکیل کارگروه رفع موانع تولید، تشکیل جلسات متعدد و بیش از 83 جلسه تا دیروز توانستیم از توقف فعالیت 86 واحد تولیدی کوچک و متوسط جلوگیری کنیم.

 

 

وی ادامه داد: در تکمیل 14 واحد تولیدی تسریع کردیم و از تملک واحدهای بدهکار جلوگیری و کاهش هزینه و افزایش تولید را به میزان 15 درصد به دست آوردیم. در برق رسانی سایت های پرورش میگو در مناطق مختلف استان تلاش کردیم و در بهینه سازی برای تولید حدود 7 هزار تن میگوی پرورشی و اشتغالزایی 240 نفر در این بخش اقدام کردیم. توسعه آبزی پروری از طریق صدور مجوز و ایجاد واحدهای پرورش ماهی در قفس به عنوان کاری جدید در استان هرمزگان که تاکنون 3 واحد در حال فعالیت هستن و حدود 5 واحد دیگر در شرف فعالیت هستند.

 

جادری  در خصوص اعتماد و توجه به توانایی و کارکرد بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی افزود: از ابتدای شروع فعالیت تاکنون 73 طرح عمرانی را با استفاده از ظرفیت های قانونی موجود طی سال های اخیر واگذار، اجرا، تکمیل و به بهره برداری رساندیم که این بخشی از رویکردهای اقتصاد مقاومتی است در واقع یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی است.

 

وی با اشاره به فعالیت های گمرک  تاکید کرد: در طی این مدت درآمدهای گمرکی استان رشد قابل توجهی داشته به طوری که در 3 ماه اول سال 95 نسبت به مدت مشابه در سال 94، 30 درصد افزایش داشته و صادرات غیرنفتی در 3 ماه اول سال 95 نسبت به مدت مشابه در سال 94، بر اساس آمار گمرک به میزان 100 درصد از لحاظ وزنی و از لحاظ ریالی 87 درصد رشد یافته است.

 

استاندار هرمزگان در خصوص بخش خدمات عمومی و درمان استان هرمزگان خاطرنشان کرد: افزایش ظرفیت و رونق بهره مندی در ارائه خدمات عمومی مانند حوزه درمان در طی این مدت دو دستگاه ام آر آی برای شهرستان میناب و بندرلنگه مستقر کردیم. بیمارستان 96 تختخوابی بستک، بیمارستان 96 تختخوابی رودان را بعد از 23 سال که نیمه تمام رها شده بود، تکمیل و به بهره برداری رسید. بیمارستان سوانح سوختگی بندرعباس را افتتاح و در بخش پرتو درمانی بیمارستان شهید محمدی هم راه اندازی شد. با بهره برداری بیمارستان های فوق از 1/17 درصد به 1/22 درصد به ازای هر هزار نفر جمعیت افزایش یافت.

 

وی تاکید کرد: کاهش هزینه های درمان و افزایش افراد تحت پوشش بیمه سلامت و توزیع عادلانه پزشکان متخصص در بیمارستان های دولتی 11 درصد جمعیت استان هرمزگان برابر با 116 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت همگانی قرار گرفتند. این در حالی است که بالغ بر 80 درصد از جمعیت روستایی از خدمات بیمه روستایی هزینه های درمان را با کیفیت ریافت می کنند.

 

جادری با اشاره به حوزه زیربنایی افزایش جمعیت تحت پوشش آب آشامیدنی روستائیان و خشکسالی در هرمزگان عنوان کرد: استان هرمزگان یکی از استان های خشکسال کشور است و تقریبا در رده ی 31 قرار دارد لکن علیرغم خشکسالی های مکرر و کمبود منابع آب شرب روستاهایی که تحت پوشش آب آشامیدنی قرار گرفتند، از 972 روستا به 1035 روستا رسیده اند و خانوار تحت پوشش از 132 هزار خانوار به 142 هزار خانوار افزایش یافته است  البته این تحول در افزایش جمعیا تحت پوشش آب آشامیدنی که در نواحی ساحلی و جزایر استان اتفاق افتاد با استفاده از فناوری آب شیرین کن و سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت گرفته است که که مردم ساحل نشین و مردم روستایی توانستند برای اولین بار از این نعمت بهره مند شوند.

 

 

انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی