منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۲
شناسه خبر: 203220
گروه :خبر
2015712113831734
 

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با هرمز:

لغو تحریم ها فرصتی برای کیفیت بخشی به تولیدات ملی با تکیه بر توان داخلی است

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه رفع تحریم هانباید منجر به آن شود که از تولیدات کاسته شود و به واردات تکیه کنیم، افزود: رفع احتمالی تحریم های اقتصادی فرصتی برای کیفیت بخشی به تولیدات ملی با تکیه بر توان داخلی و بازنگری اقتصاد کشور است .

روح‌اله بیگی ئیلانلو،نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار هرمز با بیان اینکه بحران اقتصادی کشور فشار زیادی را به مردم وارد کرده است، گفت:مدیران و مسئولان باید با جدیت در زمینه رونق تولید ملی، ایجاد اشتغال و جذب سرمایه گذار اقدام کنند که لازمه آن گذر از تنگ نظری و تک روی است.

 

وی اظهار کرد:برای رونق تولید و اقتصاد و خروج  از حالت رکود و تعطیلی باید زمینه را برای ورود سرمایه گذاران داخلی و خارجی به عرصه اقتصادی و تولید فراهم کنند.

 

بیگی افزود: در حال حاضر 65 درصد شهرک های صنعتی و کارخانه های تولید کشور در حالت تعطیلی و رکود بسر می برند و یا پایین تر از حد ظرفیت کار می کنند لذا حل این مسئله نیازمندهمدلی و همزبانی مسئولین با یکدیگر است.

 

وی با بیان اینکه ما با بیگانگان به توافق رسیدیم اما در داخل کشور مسئولان نمی توانند یکدیگر را تحمل کنند،تاکید کرد: پیام اصلی توافق همدلی و همزبانی است لذا باید جناح و باند بازی باید کنار گذاشته شود و افراطی گری و تفریط در جامعه از بین برود تا مشکلات حل شود.

 

 

 

 

 

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: لغو تحریم ها فرصتی برای رونق اقتصادی است و دیگر بهانه تحریم، مذاکره و مشکلات دیپلماسی،  سیاست خارجی برای مسئولین وجود ندارد.

 

وی با بیان اینکه کاهش تولیدات داخلی ناشی از اختلاف بین مسئولان است، بیان داشت: مسئولین، کارگزاران مجلس، دولت و قوه قضائیه باید بیش از گذشته همدل و همزبان باشند.

 

بیگی با اشاره به اینکه رفع تحریم ها نباید باعث شود تا از تولیدات ملی دست بکشیم و به واردات بی رویه روی آوریم، اظهار داشت: رفع تحریم ها فرصتی برای کیفیت بخشی به تولیدات ملی با تکیه بر توان داخلی و بازنگری اقتصاد کشور است و نباید منجر به آن شود که از تولیدات کاسته شود و به واردات تکیه کنیم.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری