منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۰
شناسه خبر: 253176
گروه :خبر
image531474

«دولت آمریکا منافع روشنی در پوشاندن این حقیقت دارد که ایران هنوز به تعهدات خود پایبند نیست. آمریکا تمایل دارد در آستانه انتخابات مجلس ایران که در چند ماه آینده صورت خواهد گرفت، دولت به اصطلاح “عمل گرای” روحانی را در برابر عناصر محافظه کارتر ایران تقویت نماید …»

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ پایگاه صهیونیستی “یدیعوت آحارونوت” (Ynet News) در گزارشی مفصل، ضمن متهم کردن ایران به خودداری از جداسازی سانتریفیوژهای فعال بر اساس زمان بندی تعریف شده در برجام، از فریب دادن غرب توسط ایران سخن به میان آورده است.

این پایگاه صهیونیستی همچنین به ادعاهای مطرح شده در مورد آزمایش های موشکی اخیر ایران پرداخته و آن را “نقض آشکار توافق” عنوان می کند و در نهایت از بی اعتنایی آمریکا نسبت به این موارد سخن به میان آورده و هدف آن را لغو تحریم ها قبل از انتخابات مجلس دانسته که “هدیه آمریکا به روحانی” است!

در این گزارش آمده است: «در پی امضای توافق هسته ای ایران در ماه جولای، تحریم های وضع شده علیه این کشور در خلال هفت روز آینده یعنی روز 15 دسامبر، لغو خواهد شد. اما ایران به تعهدات خود برای برچیدن قابلیت های هسته ایش عمل نکرده است. این موضوع مورد تایید مقامات اطلاعاتی غربی است که در جریان روند برچیدن برنامه هسته ای ایران قرار دارند.

با این حال در اسرائیل توهم اشتباهی وجود ندارد؛ در واقع تحریم های ایران در هفته آینده و در زمان مقرر، لغو خواهد شد و قدرت های غربی نیز تنها سعی خواهند کرد که بر عدم پایبندی ایران به تعهداتش سرپوش بگذارند.»

در ادامه این گزارش آمده است: «بر اساس توافق هسته ای، ایران باید تا 15 دسامبر، دو سوم سانتریفیوژهای فعال خود را از دور خارج نماید و آن ها بیش از 6.000 سانتریفیوژ نسل قدیمی را در اختیار نداشته باشند و تمامی سانتریفیوژهای پیشرفته جداسازی شده باشد. ایرانی ها همچنین موظف به ایجاد تغییرات مهندسی در رآکتور پلوتونیوم اراک هستند؛ به صورتی که قابلیت تولید مواد با درجه نظامی را نداشته باشد. آن ها همچنین باید اجازه ادامه حضور بازرسان آژانس بین المللی انرژی هسته ای را تاسیسات هسته ای خود بدهند.

اما هیچ کدام از این بندهای توافق هسته ای، انجام نشده است. “یدیعوت آحارونوت”اطلاعاتی را از مقامات اطلاعاتی غربی دریافت کرده است که نشان می دهد با این سرعتی که ایران ها هم اکنون در حال کار کردن هستند، تنها می توانند در نیمه دوم سال 2016 و یا حتی پس از آن، به تعهداتشان بر اساس توافق عمل نمایند.»

این رسانه صهیونیستی در ادامه به ادعاهای مطرح شده در رابطه با آزمایشات موشکی اخیر ایران پرداخته و بی اعتنایی مقامات آمریکایی به این موضوعات را هدیه آمریکا به حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان، خوانده و می نویسد: «ایران همچنین یکی دیگر از ملزومات توافق هسته ای که قرار بود برای لغو کامل تحریم ها به آن پایبند باشد، را نقض کرده است. بخشی از توافق وین که شامل منع گسترش سلاح های غیر متعارف از جمله ممنوعیت آزمایش موشک های بالستیک است.

با وجود این ممنوعیت، اخیرا برای غرب آشکار شد که ایران چنین آزمایشی را در حدود یک ماه پیش در نزدیکی مرز پاکسان انجام داده که شامل یک موشک میان برد بالستیک بوده است. دولت آمریکا تنها در رابطه با این نقض توافق ابراز نگرانی کرد و وزارت خارجه ایالات متحده به سادگی اعلام کرد که آن ها باید بوسیله تصاویر ماهواره ای “ماهیت این آزمایش را مورد بررسی قرار دهند”.

این در واقع هدیه ای به روحانی است. این تظاهر به گناهی [ایران] است؛ روشن است که دولت آمریکا و دستگاه های اطلاعاتی دقیقا از حقیقت این آزمایش موشکی خبر دارند. آن ها همچنین می دانند که دو موشک بالستیک در فاصله زمانی نسبتا کوتاهی آزمایش شده است.

یک مقام آمریکایی در مصاحبه با آسوشیتدپرس تایید کرده است که ایران دومین آزمایش موشکی خود را در تاریخ 21 نوامبر انجام داده است؛ موشکی که قابلیت حمل کلاهک هسته ای را دارد. این مقام آمریکایی همچنین اظهار داشته است که ایران تنها آزمایش اول را که در تاریخ 10 اکتبر صورت گرفته، گزارش کرده است. هر دو این آزمایش ها نقض روشن توافق هسته ای است.»

در انتهای این گزارش آمده است: «دولت آمریکا منافع روشنی در پوشاندن این حقیقت دارد که ایران هنوز به تعهدات خود پایبند نیست. دولت آمریکا تمایل دارد در آستانه انتخابات مجلس ایران که در چند ماه آینده صورت خواهد گرفت، دولت به اصطلاح “عمل گرای” روحانی را در برابر عناصر محافظه کارتر ایران تقویت نماید؛ لغو تحریم ها، موجب تقویت جایگاه روحانی خواهد بود.»

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی