منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۴
شناسه خبر: 211702
گروه :خبر
13940427000161_PhotoA

رئیس «بنیاد عادی سازی روابط آمریکا-کوبا» در یک مصاحبه گفت که روند لغو تحریمهای اعمال شده واشنگتن ضد هاوانا، بین ۲ تا ۳ سال زمان می‌برد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، رئیس یک سازمان غیرانتفاعی فعال در زمینه «بهبود روابط آمریکا-کوبا» از طول کشیدن 2 تا 3 سال زمان برای لغو تحریمهای واشنگتن ضد هاوانا تاکید کرده است.

روز جمعه(دیروز) جان کری با حضور در هاوانا، رسما و پس از ۵۴ سال سال، سفارت آمریکا در کوبا را بازگشایی کرد تا روند برقراری روابط دیپلماتیک دو کشور وارد مرحله تازه‌ای شود.

به دنبال اعلام آغاز تلاش آمریکا و کوبا برای برقراری روابط دیپلماتیک در اواخر آذر سال گذشته، مقامات هاوانا بر لزوم لغو تحریمها به عنوان یکی از شروط هموار شدن روابط این دو کشور تاکید کرده‌اند.

در همین ارتباط «النا فریره» رئیس «بنیاد عادی سازی روابط آمریکا-کوبا» در مصاحبه با «اسپوتنیک» گفت که لغو تحریمهای اعمال شده آمریکا علیه کوبا شاید بین ۲ تا ۳ سال زمان ببرد.

وی با اشاره به لغو تحریمها گفت: «این اقدام راحت و ساده‌ای نیست اما من فکر نمی‌کنم که تحریمها بیشتر از ۲ یا ۳ سال آینده پابرجا باقی بمانند».

رئیس سازمان فعال در زمینه بهبودی روابط آمریکا و کوبا افزود: «ما اکنون در یک نقطه مهم و تلاقی هستیم چرا که جامعه بازرگانان و تجار در آمریکا بسیار به این تغییر(برداشتن تحریمهای کوبا) علاقه دارند.

وی که خود در دهه ۱۹۶۰ از کوبا به آمریکا مهاجرت کرده، ادامه داد: «من فکر می‌کنم منافع بازرگانی و تجاری بسیاری برای لغو تحریمها وجود دارد و اگر شما این موضوع را با این حقیقت که سیاست(تغییر تحریمها) مسیر خود را بیابد، دیگر هیچ جایگاهی برای ادامه آن وجود ندارد».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی