منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۷
شناسه خبر: 313222
گروه :خبر
139409021437304906565324

معلم پرتلاش هرمزگانی با اشاره به سختی های دوران خدمت در روستای مازهکران افزود: با جود شرایط سخت ، مسافت طولانی ، نبود وسیله حمل و نقل هیچگاه مردم با صفا و مهربان این منطقه را فراموش نمی کنم و هیچگاه سختی های کار باعث دلسردی من از این شغل نشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز  احمد فاشگو، معلم کهنه کار هرمزگانی که سال های عمرش را صرف خدمت به کشور و آموزش فرزندان این مرز و بوم کرده و این روزها سالهای پایانی خدمتش طی می کند را در روستاهای بخش تخت از توابع شهرستان بندرعباس مشغول به فعالیت است.

 

فاشگو در گفتگو با خبرنگارشبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان اینکه شغل معلمی ازجایگاه والایی در جامعه برخوردار است گفت: معلمی بالاترین و مقدس ترین شغل است لذا از همه افراد عوت می کنیم که پا به این عرصه بگذارند.

 

معلم روستای تخت اظهار کرد: ازسال 66 وارد شغل مقدس معلمی شدم و در همه مقاطع از جمله ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان مشغول آموزش به دانش آموزان بودم که بیشترین دوران خدمتم درمقطع ابتدایی است.

 

فاشگو تصریح کرد: دوسال اول خدمت خود را در روستای مازهکران منطقه کوهستان و روستای صحرارود فاریاب از توابع رودان سپری کردم و پس از آن در ناحیه یک بندرعباس در روستای تخت مشغول خدمت می باشم.

 

وی  با اشاره به سختی های دوران خدمت در روستای مازهکران افزود: با جود شرایط سخت ، مسافت طولانی ، نبود وسیله حمل و نقل و ساعت 4:30 صبح  باید حرکت می کردم اما اهالی روستا در خصوص غذا و مسکن همکاری بسیاری خوبی را داشتند و مردم با صفا و مهربانی بودند که هیچگاه فراموش نمی شوند.

 

این معلم بیان کرد: با وجود شرایط سخت در دوران ابتدای خدمت و با وجود اینکه 30سال و 8ماه از دوران خدمت هم می گذرد اما هیچگاه سختی های کار باعث دلسردی من از این شغل نشد.

 

فاشگو افزود: با وجود اینکه امسال سال اخر خدمت است اما دوست ندارم بازنشسته شوم و مثل سالهای قبل در کلاس درس مشغول آموزش باشم.

 

وی تاکید کرد:برگزاری کلاسها در یک نوبت صبح بود اما من تا بعد ازظهر در کلاس در س می ماندم به گونه ای که گاهی هوا تاریک می شد و دانش آموزان با فانوس در کلاسهای درس حاضر می شدند.

 

معلم روستای تخت اظهار کرد: علاقمندی دانش آموزان به درس و نرفتن سمت کارهای نامناسب و رسیدن به جایگاه اجتماعی والا از دغدغه های من دو دوران خدمت بود.

 

فاشگو با اشاره به اینکه هم اکنون دانش آموزان من در جایگاههای اداری مختلف قرار دارند، تصریح کرد: 10الی 18 نفر از شاگردان من شغل مقدس معلمی را انتخاب کردند و برخی از آنان نیز در مخابرات، شرکت گاز، بانک  و سایر دارات مشغول فعالیت هستند.

 

وی  با اشاره یه سخن پیامبر گرامی اسلام که فرمودند من معلم برانگخته شدم، خاطرنشان کرد:  معلمان جامعه باید وظیغه الهی خود که همانا تبلیغ دین و امر به معروف است را فراموش نکنند و بیشتر وقت خود را صرف مطالعه و فراگیری علم کنند و همیشه دانشجو بماند.

 

انتهای پیام/ی

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است