منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۵
شناسه خبر: 242086
گروه :خبر
13940823000213_PhotoA

یک روزنامه انگلیسی نوشت: مداخله نظامی غرب در خاورمیانه زندگی مردم را بدتر کرد و پیامدهایش بیش از حد تصور به سوی اروپا بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» در گزارشی با اشاره به حادثه تروریستی جمعه پاریس که در آن‌ها بیش از ۱۰۰ نفر  کشته و تعدادی زیادی نیز مجروح شدند و نیز ذکر این نکته که داعش بیشتر گروهی با تفکرات عقدیتی است و لزوم نبرد علیه نحوه تفکر آن‌ها تا نبرد نظامی، نوشت: باید به صراحت گفت که نبرد علیه تروریست‌ها کارایی ندارد و ارائه کمک‌های بشردوستانه و زیر ساخت شالوده اصلی از هم گسستن داعش تا بمباران مواضع آن‌ها و یک اعلام جنگ صرف است. کشورهایی که در آن موج اسلام گرایی افراطی وجود دارد نیاز به کمک غرب دارند و شهروندان آن‌ها نباید به خاطر اعمال چند فریب خورده تنبیه شوند.

در ادامه این گزارش آمده است: رصد این افراد افراطی و متوقف کردن حملات آن‌ها با کمک نیروهای اطلاعاتی خوب است اما متوقف ساختن این حملات از هنگام شروع راهبردی بسیار بهتر است. سیاست نبرد علیه تروریسم به طور کامل راهبردی غلط بوده و  ما مجبور شده‌ایم تعاریفی که بر اساس آن غربی‌ها از جامعه مسلمانان نفرت داشته و آن‌را انکار می‌کنند را تحت لوای نبرد علیه تروریست‌ها رد نماییم.

ایندیپندنت نوشت: آن‌چه که خطرناک است این می‌باشد که سیاستمداران ما نمی‌توانند بگویند که اشتباه کردند و  قبول نمی‌کنند که سیاست‌هایی را که اتخاذ کردند در واقع ما را بیشتر ناامن نمود. مبنای تفکری داعش می‌گوید که تمام موجودیت غرب ، خوی جنگ طلبانه و نابردباری‌ دارد و موجب تهدید مسلمانان می‌شود و امروزه دولت‌های جهان در حال انتشار بیانیه‌هایی مبنی بر افزایش اقدام‌های خرابکارانه هستند.

این رسانه انگلیسی در ادامه با اشاره به عواقب لشگرکشی نظامی به منطقه به بهانه نبرد با داعش نوشت: اگر علیه داعش لشگر کشی نظامی بیشتری کنیم ،آن‌گاه افراط گرایی بیشتر اجتناب ناپذیر است و با افزایش بی‌عدالتی در سایه حفظ امنیت، مسلمانان بیشتر اهریمن‌تر جلوه داده شده و البته آن‌ها نیز نسبت به رفتار غرب بیشتر ناخرسند‌تر شده و به طور موجه در خود از ما نفرت پیدا می‌کنند.

ایندیپندنت در خاتمه نوشت: با نگاه به نمونه‌هایی از مداخله نظامی غرب خواهیم دید که این امر زندگی مردم را بدتر کرده و پیامدهایش بیشتر از آن‌چه که می‌پنداشتیم به سوی اروپا بوده است. چه برنامه نظامی و چه تقسیم بندی‌های سیاسی مسئول واکنش‌های بی‌تدبر این فجایع باشند، نیاز است که ما به شجاعت کافی و اتحاد با هم تصمیم‌های هوشمندانه‌ای اتخاذ کنیم که تاثیر مناسبی بر شکست تروریسم داشته و «تفکرات» داعش را از کار بیاندازد. اینک زمان انسانیت و نه نبرد است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی