منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۶ تیر ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۶
شناسه خبر: 203587
گروه :خبر
13940426000186_PhotoA

یک روزنامه آمریکایی نوشت احتمال کمی وجود دارد که سنای این کشور به توافق هسته‌ای میان ایران و ۱+۵ رأی منفی دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، کنگره آمریکا به موجب قانون «بازبینی توافق هسته‌ای» حق اعمال نظر در بیانیه پایانی مذاکرات هسته‌ای وین را دارد، اما یک روزنامه آمریکایی روز جمعه نوشته احتمال رأی منفی مجلس سنا به این سند اندک است.

بنابر گزارش روزنامه آمریکایی «لس‌انجلس تایمز»، مشکل جمهوری‌خواهان تنها این نیست که رای 6 دموکرات را برای رای منفی به توافق هسته‌ای کسب کنند بلکه تلاش آنها از سوی دیگر این است که رای منفی تعدادی از اعضای خود (جمهوری‌خواهان) را هم حفظ کنند.
بیشتر سناتورهای دموکرات از اوباما حمایت می‌کنند اما حدود 12 نفر از آنها درباره توافق ابراز نگرانی کرده‌اند. این در حالی است که چندین نفر هم امکان دارد که به آن رای منفی بدهند.

از طرف دیگر برخی از سناتورهای جمهوری‌خواه احتمالا از این توافق حمایت خواهند کرد در این صورت کار برای سران این حزب که 54 کرسی در سنا دارند و به 60 رای نیاز دارند، دشوار خواهد بود.

در صورتی که کنگره در نهایت قطعنامه‌ای در مخالفت با این توافق تصویب کند، اوباما آن را وتو خواهد کرد و جمهوری‌خواهان بدون حمایت برخی از دموکرات‌ها،‌ نمی‌توانند دو سوم آرا را به دست آورند.

به عبارتی شرایط سیاسی بار دیگر برخی از قانونگذاران آمریکایی را ناچار خواهد کرد که بین اوباما و «بنیامین‌نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که مخالف توافق است، یکی را انتخاب کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است