منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۷
شناسه خبر: 310889
گروه :خبر
13950119000051_PhotoA

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اجرای طرح «از مبدأ تا مبدأ»، مشارکت همه بخش‌ها در تسهیل امر زیارت را خواستار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در دیدار با جمعی از اعضای شوراهای اسلامی خراسان رضوی که ظهر امروز در آستانه روز شورا برگزار شد، شورا را پسندیده و دارای جایگاه در قرآن، قانون اساسی و قوانین موضوعه دانست و تأکید کرد: عضو شورا باید دغدغه حفظ و رعایت حقوق مردم و توسعه‌یافتگی داشته باشد، چرا که در اسناد بالادستی جایگاه محکمی برای شورا در نظر گرفته شده است.

وی منفعت‌طلبی شخصی و خانوادگی را از آفات همه مسئولیت‌ها به‌ویژه شورا برشمرد و تصریح کرد: از شورا انتظار می‌رود به دنبال ترجیح منافع عمومی باشد نه اینکه درگیر روابط فردی و منافع شخصی شود؛ چرا که منافع عمومی را به خطر می‌اندازد.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه عملکرد شورا باید به نفع عوام باشد نه خواص، گفت: شورا با عملکرد خود جایگاهی میان مردم پیدا می‌کند بنابراین باید عملکردش کارشناسی شده‌تر و منضبط‌تر باشد تا کارآمدتر شود.

رئیسی سپس به تبیین شاخصه‌های شهر اسلامی پرداخت و گفت: شهر اسلامی باید در راستای رسیدن به اهداف معنوی، اخلاقی، عقلانی، عدالت اجتماعی و امنیت گام بردارد.

وی با بیان اینکه امت همیشه در حال پویایی است، افزود: واژه امت دارای سه مؤلفه هدف‌داری و مقصد، حرکت و پویایی و امام و مقتدا است و امام جایگاهی دارد که در آن از تمام نیروها برای رسیدن امت به نقطه عالی اهداف بهره می‌برد.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه شورای شهر و روستا تفاوتی در حرکت در مسیر شاخصه‌ها ندارند، گفت: اعضای شورا به عنوان نمایندگان مردم باید متناسب با شاخصه‌های آن منطقه و نیازهای آن برنامه‌ریزی کنند و در راستای آن شاخصه‌ها گام بردارند.

رئیسی بر لزوم حرکت هماهنگ و همسوی همه افراد به سمت هدف تأکید کرد و افزود: آباد کردن سرزمین، تسهیل زندگی مردم، دسترسی عادلانه به امکانات و رعایت موازین اخلاقی هدف هماهنگی است که باید در مسیر آن حرکت کرد.

وی به تبیین نقش روستاها در اقتصاد پرداخت و گفت: برخی روستاها نقش مولد دارند و برخی صرفاً مصرف‌کننده هستند و دلالی می‌کنند؛ روستاهای مولد نقش قابل توجهی در اقتصاد مقاومتی دارند.

تولیت آستان قدس رضوی اقتصاد مبتنی بر دلالی و اقتصاد مبتنی بر تولید را بسیار متفاوت از یکدیگر برشمرد و افزود: شوراهای اسلامی کمک خوبی برای نمایندگان و مردم هستند و باید همزمان با رعایت شاخصه‌های قانونی و نظام به خواست مردم توجه کنند.

رئیسی همچنین به فضای مجازی اشاره کرد و گفت: نظام ارتباطاتی موجود باید حفظ اما مدیریت شود و باید از این فضا برای تسهیل زندگی مردم بهره‌برداری کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مأموریت‌های جدیدی که در آستان قدس تعریف شده اشاره کرد و مشارکت همه بخش‌ها در تسهیل امر زیارت را خواستار شد.

تولیت آستان قدس رضوی به تبیین طرح «از مبدأ تا مبدأ» در حوزه زیارت پرداخت و گفت: خدمت‌رسانی در این طرح به حرم مطهر منحصر نمی‌شود بلکه باید در همه اجزای سفر از جمله مسیر و طول سفر، محل اسکان و حتی محل آغاز سفر مورد توجه قرار بگیرد تا خاطره خوشی از سفر به مشهد مقدس برای افراد رقم بخورد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی