منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۴
شناسه خبر: 309196
گروه :خبر
19[1]

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به لزوم رعایت اخلاق در انتخابات گفت: شهر بستک را به عنوان پیشانی فرهنگی استان هرمزگان می شناسند و این نباید با اقدامات انتخاباتی غلط خدشه دار گردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، الحاق جوادی خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در ابتدای خطبه های خود گفت: در اسلام بر مراعات و آسان گیری انسان های توانمند و دارا در حق انسان هایی که توانایی پرداخت بدهی و دین خود را ندارند تاکید شده است و افراد نیز باید با توجه به درآمد خود هزینه نمایند و با هزینه زیادی خود را بدهکار ننمایند که توان پرداخت آن را نداشته باشند. چنانچه افراد در صورت امکان، بدهی خود را به کاسب و بازاری نپردازند این موجب می شود تا آن بازاری و کاسب توان پرداخت حقوق و دستمزد کارگران خود را نداشته باشد که این خود یک نوع ظلم است.

 

وی با اشاره به سخنی از رسول خدا ، ادامه داد: رسول خدا فرمودند: نفس و روح مومن بدهکار معلق و بلاتکلیف است تا دین و بدهی او پرداخت گردد و همچنین بهترین شما کسی است که در پرداخت بدهی های خود دغدغه مند باشد.

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک افزود: در خرید نباید چشم هم چشمی نمود و برای پرداخت، باید زمان تعیین گردد و فرد در موقع مشخص شده بدهی خود را پرداخت نماید و پس از فرا رسیدن مهلت و عدم توانایی در پرداخت، درخواست مهلت مجدد نماید و این باید به عنوان فرهنگ در جامعه گسترش یابد.

 

الحاق جوادی در پایان با اشاره به لزوم رعایت اخلاق در انتخابات افزود: ما همشهریان بعد از انتخابات در کنار هم زندگی می کنیم و شهر بستک به عنوان شهر فرهنگ و ایمان در استان زبانزد می باشد و بستک فرهنگی دارد که نام بستک را به عنوان پیشانی فرهنگی استان هرمزگان می شناسند و این فرهنگ نباید با اقدامات انتخاباتی غلط خدشه دار گردد.

 

وی بیان کرد: هواداران و کاندیدا باید به هم احترام بگذارند و ما از آنها می خواهیم که بهترین اخلاق را در تبلیغات داشته باشند و زیست مومنانه را در این ایام بجا آورند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است