منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۷
شناسه خبر: 311526
گروه :خبر
13931019000412_PhotoA

وزیر بهداشت از وجود برخی از عطاری‌هایی که به سلامت مردم آسیب می‌رسانند به‌عنوان یکی از مشکلات حوزه طب سنتی یاد کرد و گفت: وزارت بهداشت به دنبال تبلیغ و تشویق طب سنتی و طب مدرن است و هر دو طب را حمایت می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس؛ سید حسن هاشمی گفت: امیدواریم که بیمه‌ها نیز در کنار حمایت از طب مدرن، طب سنتی را نیز حمایت کنند تا بتوانیم بدون تعصب، از امکانات و خدمات طب سنتی و  مدرن بهره مند شویم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه من به طب سنتی اعتقاد و باور زیادی دارم، افزود: طب سنتی در بسیاری از زمینه ها می‌تواند استفاده شود بدون اینکه عوارض طب مدرن را داشته باشد و فکر می کنم که نظر مردم نیز همین است چراکه مراجعات آنها به این مراکز بیشتر از مطب‌های پزشکان است.

وی به وجود دانشکده ها و نیز سلامتکده‌های طب سنتی در کشور اشاره کرد و افزود: اگر بخش خصوصی به این حوزه وارد شود، در آینده‌ای نزدیک می توان نه تنها در کشور، بلکه در خارج از ایران نیز طب سنتی و ایرانی را عرضه کرد زیرا علاوه بر داشتن علاقه‌مندان زیاد، بازار مناسبی نیز دارد.

وزیر بهداشت ضمن ابراز امیدواری از گسترش مراکز و خدمات طب سنتی در کشور، اظهار داشت: امیدوارم در آینده، به جای عطاری ها، داروخانه های گیاهی به تعداد کافی راه اندازی شوند چرا که در این داروخانه ها، یک پزشک حاضر است که چندین سال دوره های تحصیلی و تخصصی داروسازی در حوزه طب سنتی را گذرانده است همچنین امیدوارم مطب‌هایی در کشور راه اندازی شود که پزشکان آن پس از اتمام دوره پزشکی خود، در دوره طب سنتی نیز تحصیل کرده اند.

وی تاکید کرد: از قوه قضاییه تقاضا دارم تا با افرادی که از علاقه مندی مردم به حوزه طب سنتی سوء استفاده می کنند، برخوردهای لازم شود. افراد متخلفی توسط سازمان نظام پزشکی و یا انجمن طب سنتی شناسایی می شوند اما به دلایل نامعلومی هنوز به فعالیت خود ادامه می دهند و این افراد سودجو بیشترین آسیب را به سلامتی مردم و حوزه طب سنتی می زنند.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص تبدیل معاونت طب سنتی وزارت بهداشت به اداره کل، خاطرنشان کرد: معاونت شان و شعوناتی به همراه نمی آورد و به ریاست و وزارت شبیه است اما در وزارت بهداشت به معاونت اجتماعی نیاز داشتیم و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ما را موظف به تبدیل یکی از معاونت ها به اداره کل کرده بود و به هیچ عنوان به معنی ارزش بیشتر و یا کم اهمیت کردن نیست بلکه به دلیل محدودیت های قانونی پیش رو، تصمیم به این کار گرفتیم.

هاشمی با بیان اینکه اعتقاد عمیقی به تقویت طب سنتی داریم، تصریح کرد: عمل ما نشان می دهد که به چه میزان به طب سنتی باور داریم و به آنچه به زبان می آوریم، معتقدیم و به آن نیز عمل می کنیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است