منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹
شناسه خبر: 299910
گروه :خبر
images

مدرس دانشگاهای حاجی آباد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع مداحان ؛افزود: بیانات حکیمانه وخردمندانه معظم‌له برای عمل و اصلاح جامعه است سخنان مقام معظم رهبری نباید تنها در گوش دادن باقی بماند بلکه مردم ومسئولین باید با تمام توان خود برای نهادینه کردن آن تلاش کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمد میرزاده مدرس دانشگاهای حاجی آباد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پیارم با اشاره به اینکه بیانات حکیمانه وخردمندانه معظم‌له برای عمل و اصلاح جامعه است و توجه همه جانبه به انها پیشرفت، عزت و رفاه کشور را در بر خواهد داشت ، اظهار کرد: سخنان مقام معظم رهبری نباید تنها در گوش دادن باقی بماند بلکه مردم ومسئولین باید با تمام توان خود برای نهادینه کردن آن تلاش کنند.

وی بیان کرد: دولت به وعده‌های خود عمل کند و مردم باید در زمینه معیشت واقتصاد اقدامات موثر دولت را ببیند از این رودولت باید با توجه جدی به اقتصاد مقاومتی قدم در عرصه رفع مشکلات متعدد مردم بگذارد.

مدرس دانشگاهای حاجی آباد تصریح کرد: باید توجه داشت که از هم‌اکنون باید به دنبال اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری باشیم و خدایی ناکرده شاهد این نباشیم که ماه‌ها از سال جاری سپری شده و تنها بیانات ایشان را جامع عمل نپوشانده وهیج اقدام عملی را انجام نداده باشیم که این عدم اجرا باعث متضرر شدن کشور خواهد بود لذا باید خواسته‌ها و دغدغه‌های رهبری را مورد توجه جدی خودمان قرار دهیم.

 
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه از عمر دولت نزدیک به 3سال می‌گذرد مردم توقع دارند که دولت به وعده‌های خود عمل کند و در زمینه معیشت واقتصاد اقدامات موثر دولت را ببیند از این رودولت باید با توجه جدی به اقتصاد مقاومتی قدم در عرصه رفع مشکلات متعدد مردم بگذارد البته مردم هم باید در تحقق اقتصاد مقاومتی همراه دولت تلاش کنند.

 
میرزاده با تاکید بر لزوم حمایت از تولیدات داخلی ، ادامه داد: یکی از کارهای که مردم می‌تواند در اجرای عملی اقتصاد مقاومتی انجام دهند خرید محصولات داخلی و حمایت از تولید کنندگان داخلی است از این رو همه ی ما بیاید به اقتصاد کشور کمک کنیم و از خرید کالاهای خارجی خودداری کرده و با خرید کالاهای ایرانی به تولید و رونق داخلی کمک کنیم.

 
میرزاده با تاکید بر اینکه اقدامات اقتصاد مقاومتی باید ماندگاری داشته باشد، اظهار کرد: باید در اقتصاد مقاومتی، تولیدات به گونه ای مدیریت شود که موجب وابستگی دنیا به ما شود و کشورهای دیگر به ما نیاز داشته باشند.
وی توجه به صادرات را در عرصه اقتصاد مقاومتی مهم دانست و افزود: تولیدات خوب و با کیفیت باید در راستای امر صادرات صورت گیرد تا بتواند برون گرایی مورد نظر را در اقتصاد مقاومتی ایجاد کند.

 
وی با تاکید بر اهمیت دانشگاه ها ، گفت: دانش محور بودن اقتصاد مقاومتی مسئله ای مهم است که باید دانشگاه ها با تهیه بسته ای علمی کمک کنند تمامی تولیدات استان با محور دانش بنیانی صورت پذیرد.

 
مدرس دانشگاههای حاجی آباد با بیان اینکه باید تمامی اقدامات با تکیه بر اسناد بالادستی صورت گیرد، خاطر نشان کرد: ابلاغیه مقام معظم رهبری، سند برنامه ششم توسعه، اسناد بالادستی استان نظیر سند 1404و سند آمایش سرزمین باید در اقدامات دستگاه ها در خصوص اقتصاد مقاومتی ،مورد توجه جدی قرار گیرد.

 

وی جلوگیری از اسراف را یکی دیگر از اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی دانست و عنوان کرد: از دیگر کارهای که آحاد مردم جمعه می‌توان انجام دهند جلوگیری از اسراف است چرا که متاسفانه اسراف کردن به فرهنگ غلطی در جامعه ما تبدیل شده از این رو با فرهنگ‌سازی و اموزش درست مصرف کردن می‌توان به اقتصاد ورونق کشور کمک کرد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر