منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۷
شناسه خبر: 220295
گروه :خبر
Young businessman with hands on back of his head worried because of business failure

وقوع زمین لرزه ، آتش سوزی های پیاپی ، طوفان ، تندباد و تصادفات جاده ای از جمله مخاطراتی است که هر از چند گاهی جزیره و جزیره نشینان را تهدید می کند که باید برای حل این مشکلات چاره ای اساسی اندیشید .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از قشم آزاد؛ اعمال نشدن استانداردهای کشوری و جهانی در بسیاری از ابعاد زندگی شهروندی موجب شده بسیاری از حوادث غیرمترقبه در کشور ما بیش از سایر کشورهای جهان قربانی بگیرد و موجب خسارات فراوان جانی و مالی شود .

 

 

 

جدای از حل این مشکلات که به بسترسازی و آگاه سازی اقشارمختلف مردم و مسئولین نیاز دارد، لزوم آمادگی درمواقع بحران نیز می تواند نقش عمده ای درکاهش تلفات جانی،مالی و همچنین جلوگیری از بروز شایعات و «یک کلاغ چهل کلاغ» شود .

 

 

 

استان هرمزگان و جزیره قشم نیز از این قاعده مستثنی نیست و هر از چندگاهی حادثه ای دلخراش از این گوشه و آن گوشه جزیره ، رسانه های مجازی و نشریات را لبریز می کند ، حوادثی که عمدتا بر اثر بی احتیاطی افراد رقم می خورد و یا با جدی نگرفتن عمق فاجعه ای که ممکن است روی دهد و نبود تجهیزات و آموزش های مواقع بحران، یک حادثه کم کم به بحرانی جدی تبدیل می شود که در صورت عمل نکردن به موقع می تواند زمینه ساز بسیاری از مشکلات شود .

 

 

 

وجود تیم ها و تکنیسین های اورژانسی و توانایی پذیرش آنان در بیمارستان، افزایش تجهیزات آتش نشانی و ایمنی، آموزش کمک های اولیه به لایه های مختلف مردم اعم از جوانان، تجار، کارمندان و …، ایجاد ایستگاه های مختلف خدمات رسانی اورژانس بین جاده ای و بهبود تجهیزات جلوگیری کننده از افزایش خسارات از جمله کپسول های اطفای حریق و آموزش های مواقع بحران می تواند نقش بسزایی در کاهش آسیب های فردی، اجتماعی و روانی در جامعه شود .

 

 

 

بی شک در سایه تمرین، تکرار و استفاده از تجریبات افراد خبره به همراه آموزش های آکادمیک حوزه های مرتبط با سوانح می توان از بسیاری از خطرات بعدی این سوانح را کاست .

 

 

 

مسولان می توان با حفظ خونسردی، ارتباط سالم با رسانه ها و تنویر افکار عمومی با برگزاری هر چه سریعتر کنفرانس های مطبوعاتی و خبری از حمایت های مثبت و سازنده دولتی، بخش های خصوصی و حتی مردمی در راستای حل هر چه سریعتر مشکل استفاده کرد و باید به خاطر داشت که اتفاقات و سوانح مختلف فقط معطوف به جریزه و کشور ایران نمی شود و در تمامی جهان این رویدادها در جریان است .

 

 

 

آنچه مسلم است نحوه برخورد مسئولین با این موضوعات و استفاده درست از این جریانات است تا بتوان در کمترین زمان، سوار بحران شد و علاوه بر حل مشکل، برای ریشه کن سازی معضلات مشابه اقدام کرد .

 

 

 

انتهای پیام/م

 

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور