منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۲
شناسه خبر: 233534
گروه :خبر
IMAGE635809463450403605

نویسنده کتاب «ماهی ها سه ثانیه عاشق می شوند » با اشاره به اینکه مسئولان باید به فکر تخصص مداری باشند، گفت : با داشتن بیش از 30 عنوان داخلی و بین الملی هنوز بیکار هستم و اگر تخصص در حوزه ادبیات و تبحر ملاک نیست پس اینجاست که فرهنگ ما زیر سوال می رود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، ناهید قادری نویسنده کتاب «ماهی ها سه ثانیه عاشق می شوند » در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده هرمزگان اظهار کرد : از 18 سالگی به سمت نوشتن گرایش پیدا کردم و سال آخر دبیرستان به صورت افراطی مطالعه خارج از درس داشتم و فقط می نوشتم همین هم باعث شد با وجودی که تا آن پایه درسی معدل بالایی داشتم امتحان ریاضی رو خراب کنم و اولین بار در دوران تحصیلی ام تجدید بیارم .

 

 

وی با بیان اینکه 13 سال است که نویسندگی می کنم ، افزود : اولین کتابم با عنوان «مرد شدن » با موضوع یک پسر با پدر جانبازش در بستر بیماری است تنها می ماند و مصایب آن همین داستان باعث ورودم به عرصه نویسندگی شد.

 
قادری بیان کرد : آثاری که از بنده در حال حاضر در بازار است به صورت یک کار با آقای حسین سناپور در کتاب «پرسه» و در کتاب «نوزده پرچم» و«فرشته های گناهکار» پژوهش های زیاد دارم که یک کتاب بیوگرافی خاطره برای مقام شامخ شهدا با عنوان «کرشمه شقایق» و همچنین کتابی با عنوان «ماهی ها سه ثانیه عاشق می شوند» هفته پیش رونمایی شد.

 

 

نویسنده کتاب «ماهی ها سه ثانیه عاشق می شوند » به آثار در دست تدوین خود اشاره کرد و افزود : رمانی با عنوان «آفرت» در دست چاپ دارم که چند بار نامزد دریافت جایزه شده که «آفرت» که در زبان کوردی به معنی دختر است و همچنین کتابی با عنوان «لانه ویژ» یک رمان اجتماعی است و به صورت ان لاین ان که بزودی در اختیار علاقمندان کتاب می گذارم.

 

 

وی تصریح کرد : ادبیات ایران هیچ حمایتی نمی شود و نویسندگان که بیکارو بی اتیه هستند باید توجه بیشتری شود و فرهنگ و هویت هر ملتی در گروه ادبیات وریشه زبانی و نوشتاری آن ملت است و مسئولین با عدم حمایت از نویسندگان ، نویسنده به دلیل بار مالی مجبور است نویسندگی را در درجه چندم زندگی قرار بدهند.

 

 

قادری با بیان اینکه مسئولین باید به فکر تخصص مداری باشند ، ابراز کرد : با داشتن بیش از 30 عنوان داخلی و بین الملی هنوز بیکارم و اگر تخصص در حوزه ادبیات وتبحر ملاک نیست پس اینجاست که فرهنگ ما زیر سوال می رود ، و در حال حاضر فوق لیسانس در دانشگاه خرمشهر ادامه میدهم و بار مالی وهزار هزینه دیگر را به عشق ادبیات پذیرفتم ولی کماکان نگرانی از بیکاری و تحصیل بی فرجام و درد این موضوع همراه افرادی مثل من است.

 

 

نویسنده کتاب «ماهی ها سه ثانیه عاشق می شوند » گفت : نویسندگی عشق است و هدف نیست وقتی وارد دنیای نوشتن میشوی تمام غم و غصه زندگی را روی این موضوع متمرکز می کنی و هدف من زنان کشورم است گوشه ای از بزرگواری های آنهاست که به چشم نیامده و اکثر داستان های من حول محور زن می گردد و به عنوان یک زن رسالتم را این میدانم که زنان کشورم رو بیشتر بشناسانم.

 
وی ادبیات کهن را پایه و اصل تمام نوشته ها دانست و بیان کرد : ادبیات ما یکی از پربار ترین و غنی ترین ادبیات در بین ملل مختلف است و اگر ادبیات کهن مطالعه نشود با طبع در حوزه این ادبیات هم حرفی برای گفتن نمی ماند.

 

 

قادری در پاسخ به سوال اینکه از چه سبکی برای نویسندگی استفاده می کنید ، خاطر نشان کرد : بیشتر کلاسیک رئال می نویسم و بستگی به داستان دارد ، نویسنده دخالتی در انتخاب سبک نوشتن ندارد و داستان روایت می کند که سبک را انتخاب کند.

 

 

نویسنده کتاب «ماهی ها سه ثانیه عاشق می شوند » اظهار داشت : مشکلاتی که برای قشر فرهنگی ایران است لغات و تعابیری که به صورت خرده فرهنگ در ادبیات راه پیدا کرده در چند سال اخیرا نیاز به توجه بیشتری از جانب مسئولین حس می شود و نویسندگانی داریم که به علت بعد مالی و عدم حمایت مسئولان نویسندگی را رها کردند ادبیاتی مثل ادبیات ما با پیشینه چند هزار ساله باید به اون توجه بیشتری شود.

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور