منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۹
شناسه خبر: 257413
گروه :خبر
IMG-20151221-WA0072

ترانه سرای هرمزگانی با اشاره به اینکه شاعران زینت مجلس نیستند ، گفت : مسئولان شاعران را به چشم ویترین مراسم هایشان نگاه نکنند شاعر هم مثل یک بازیگر و خواننده ونقاش برای کارش زحمت می کشد و ویترنی برای خودنمایی دیگران نیستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، رضا انصاری فرد شاعر هرمزگانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه با هدف بروز احساساتم  وارد عرصه هنری شدم گفت: در نه سالگی شعری را  با موضوع امام زمان که نخستین  شعرم بود سرودم که مورد توجه خانوادم قرار گرفت و  البته از این جهت که یک بچه ۹ ساله واسه صاحب الزمان شعر گفته است  و گرنه از لحاظ فنی که با توجه به سن و سال کمی که داشتم  و اطلاعات ادبی ناقص و اشکالات زیادی داشت  ولی در اصل نفس کار بود که قابل تقدیر از یک بچه ی ۹ ساله بود .

 

 

انصاری فرد بیان کرد : نخستین کتابم با عنوان «دوچرخه » به همت حوزه هنری با موضوع دفاع مقدس برای سنین کودک و نوجوان در سه هزار نسخه در سال ۹۰ چاپ کردم.

 

 


وی با بیان اینکه استان هرمزگان شاعران با استعدادی دارد و اگر حمایت شوند بهتر از این نیز می تواند باشد ، تصریح کرد :چرا یک خواننده باید به خاطر اجرای «پلی بک» یک میلیون درآمد داشته باشد ولی شاعر وقتی که شعر را به خواننده داد شما را به خیر ما رو به سلامت ؛ مگه ترانه سرا برای کارش زحمت نمی کشد؟

 

 

 

ترانه سرای هرمزگانی افزود : مطالعه هر کتاب دریچه ای به جهان فکری یک انسان است ولی در حال حاضر کسی کتاب خوان نیست که بخوام  سراغ کتاب چاپ کردند بروم و ریکس کنم .

 

 

انصاری فرد با اشاره به اینکه ترانه سرایی در استان هرمزگان وضعیت آن ضعیف است ، اظهار کرد : خواننده ها  احساس می کنند که ترانه سرا وظیفه  دارد که ترانه را  بدون هیچ حق الزحمه ای  در اختیار خواننده  قرار بدهد که خواننده اجرا کند  و منفعتش را خواننده ببرد .

 

 

 

 

این شاعر هرمزگانی ادامه داد : بحث ترانه سرایی جفرافیا دارد و یک کاری که در استان خودمان انجام میدیم روی آن قیمت گذاری میکنیم ولی در پایتخت همین کار بیش از سه برابر این اثر قیمت گذاری می کنند ومیخرند.

 

 

وی  با تاکید بر اینکه مسئولان شاعران را به چشم ویترین برای مراسم هایشان نگاه نکنند ، تصریح کرد : شاعر هم مثل یک بازیگر و خواننده ونقاش برای کارش زحمت می کشد و اینکه فقط زینت مجلشون باشیم نیستیم.

 

 

 

ترانه سرای هرمزگانی ادغان کرد : مسئولان چند بار به بنده پیشنهاد دادند که برای یک مراسم تشریف بیارید یک شعر بخونید در خدمتتون باشیم و حقیقتا بنده رد کردم این درخواست را چون که شعر خوانی قشنگیش به مراسم شب و شعر است و نه اینکه شاعر بخواهد در یک مجلس شعر بخواند و مجلس را گرم کند و این روی خوشی ندارد و حالت سوء استفاده ای از هنر هنرمند دارد.

 

 

 

شاعر هرمزگانی به تاثیر گذاری شعر بر جامعه پرداخت و افزود : ثاثیر شعر بر جامعه بر کسی پوشیده نیست و شعر چیزی نیست که از جای دیگر آمده باشد که ما بخواهیم از آن آرامش بگیریم و شعر در واقع آینده زندگی خود ماست  وقتی که ما یک شعر می خوانیم به نکته های در آن توجه می کنیم میبینیم این نکته شعر چقدر قشنگ بود ولی ما تا بحال در زندگی مان به آن توجه نکرده بودیم شعر یا هر موضوع ای که باشد چیزی است که از دید ما دور مانده است  و از دید شاعر نه ؛ که اینجاست شعرتاثیرش را  بر روی فرد می گذارد.

 

 

انصاری فرد با بیان اینکه از سه هزار نسخه کتابی که در سال ۹۰ چاپ کرده ام  و از این سه هزار نسخه که به تعدادی از آنها به حوزه های هنری استانها فرستادند و ۲۰۰ نسخه ای که دست خودم است فقط ۱۰ تای آن یکی از کتاب فروشی ها از من خریداری کرده و ۱۰ تای دیگر هم  آموزش و پرورش شهرستان جهرم از من خریده است و بقیه آنها هم به دوستانم بخشیدم.

 

وی بیان کرد : مسئولان شاعران را مانند دیگر هنر ها نگاه کنند و حمایت کنند و ضمن تشکر از حمایت حوزه هنری و همچنین عبدالحسین انصاری مسئول انجمن شعر  که همراه من بودند و از خانم پشت مشهدی که پیشنهاد چاپ این کتاب رو دادندو باعث چاپ این کتاب شدند و این شعر دوچرخه را به حوزه معرفی کردند تشکر میکنم.

 

انتهای خبر/

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است