منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۶:۵۰
شناسه خبر: 366816
گروه :خبر
img14403283

یک کارشناس اجتماعی گفت : لذت گرایی و دور بودن از فضاهای لذت معنوی یکی از دلایل اصلی برای گرایش به ماهواره است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ طاهره عسکری ،کارشناس مسائل اجتماعی گفت: لذت گرایی و دور بودن از فضاهای لذت معنوی یکی از دلایل اصلی برای گرایش به ماهواره است متاسفانه برخی از مردم هم بدون توجه به اهداف پیدا و پنهان شبکه های ماهواره ای تنها در پی لذت بردن از برنامه های مختلف هستند ،این ها به جهت ضعف شدید در مسائل معنوی ، لذت گرای مادی شده و لذت را هم تنها در همین لذایذ مادی محدود کرده اند.

وی افزود: از نگاه این ها مهم نیست که متولیان شبکه های ماهواره ای با پخش این برنامه ها چه اهدافی را دنبال می کنند ، آنچه اهمیت دارد لذت بردن است که آن هم فراهم است .

کارشناس علوم اجتماعی ، افزود: بسیاری از افرادی که جذب برنامه های ماهواره ای می شوند اگر چه در ابتدا هم اهداف به ظاهر منطقی داشته باشند ، بعد از اینکه مزه شبکه های مختلف را چشیدند و لذت غریزی که از دیدن فیلم ها و سریال های مبتذل و مستهجن برده اند مانع از این می شود که دیگر منطقی فکر کنند این یک واقعیتی غیر قابل انکار است .

عسکری با اشاره به ایجاد و ترویج ذائقه لحظه ای  شبکه های ماهواره ای در مخاطبان خاطرنشان کرد: ماهواره هزاران شبکه را در اختیار مخاطب خود قرار می دهد که برای مرور کردن هر یک از آنها حداقل پنج ثانیه زمان لازم است پس برای یک دور مرور کردن مثلا دویست شبکه نزردیک به هفده دقیقه زمان لازم است و تنوعی که ماهواره در اختیار مخاطب قرار می دهد نگاه گذرا به مجموعه ای از برنامه ها است که تا انتخاب صورت گیرد ممکن است برنامه ی مورد نظر تمام شده باشد بنابراین ذائقه ی لحظه ای و امید به برنامه ی بهتر یکی از آسیب هایی است که خاصیت رسانه ای ماهواره را زیر سوال می برد .

وی تصریح کرد: تنوع شبکه های ماهواره در عمل باعث از بین رفتن انتخاب و تصمیم در مخاطب خود می شود و حس تنوع طلبی در دنیای مدرن زاده مصرف و مصرف زدگی است و این مصرف زدگی حربه ی غرب برای چرخاندن چرخهای اقتصادی خود است و بهترین راه برای گسترش این موضوع رسانه است که ماهواره یکی از مهمترین رسانه ها در این حوزه است و خانواده ها باید هوشیار باشند .

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت