منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۳
شناسه خبر: 236084
گروه :خبر
image470791

پدر شهید حزباوی گفت: به عقیده بنده دفاع از حرم واجب است و برای همین برای اجازه دادن به پسرم برای ورود به این مسیر لحظه‌ای درنگ نکردم و با شهادتش شاد شدم.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ خوزستانی‌ها در دفاع از حرم مانند دیگر مسلمانان راستین شهدای زیادی تقدیم کردند، حسن حزباوی یکی از دلاورمردان خوزستانی است که آذرماه سال گذشته در استان درعا سوریه توسط تکفیری‌ها به شهادت رسید.

شهادت در راه خدا عهدی است که دلاور مردان خوزستانی با خود بسته اند و به همین دلیل در دفاع از پیشتازی می‌کنند؛ پدر شهید حزباوی در این باره می‌گوید: حسن مشتاق شهادت بود و این اشتیاق در گفتار و کردارش مشخص بود.

وی می‌افزاید: حسن از کودکی در مراسم مذهبی حضور داشت و با آغاز سن نوجوانی و جوانی برای همراهی من در مجالس عزاداری همراه می‌شد و بعد به عزاداری خود می‌پرداخت.

پدر این شهید مدافع حرم عنوان می‌کند: حسن وقتی می‌خواست به صورت داوطلبانه عازم نبرد با تکفیری‌ها شود از من اجازه گرفت و حرفش این بود که نگرانم بعد از من چه کسی تو را در مجالس عزاداری همراهی کند.

وی با بیان اینکه تکفیری‌ها و به ویژه داعش با زیرپا گذاشتن همه اصول انسانی در حال نسل کشی مسلمانان هستند، بیان می‌کند: به عقیده بنده دفاع از حرم واجب است و برای همین برای اجازه دادن به پسرم برای ورود به این مسیر لحظه‌ای درنگ نکردم و با شهادتش شاد شدم.

پدر شهید حزباوی تصریح می‌کند: بنده که از نظر جسمی نمی‌توانم در میدان‌های نبرد حاضر شوم و برای همین به پسرم اجازه دادم وارد جنگ شود. البته همه باید بدانند خون فرزندان و دیگر شهدا پایمال نمی‌شود و این موضوع قابل مشاهده است.

وی با تأکید بر اینکه راه شهادت باز است، می‌گوید: تاکنون 19 نفر از خوزستان به شهادت رسیدند و دیدید که با شهادت آنها جامعه ما معنوی تر می‌شود و تأثیر شهادت فرزندان ما در زندگی‌مان قابل مشاهده است.

پدر شهید خوزستان مدافع حرم تأکید می‌کند: عرصه جهاد فراهم است و ما با دیدن اشتیاق فرزندمان برای ورود به این عرصه اجازه حضورش را دادیم و امیدواریم به زودی نتیجه خون شهدایمان را ببینیم گرچه بخش زیادی از این نتیجه در حال حاضر قابل مشاهده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند