منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۵
شناسه خبر: 292935
گروه :خبر
13941126000867_PhotoA

وزیر خارجه روسیه در نشست خبری مشترک با همتای چینی‌اش، گفت باید راه را برای رسیدن به یک راهکار دیپلماتیک برای حل مسئله برنامه اتمی کره شمالی باز گذاشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه روز جمعه گفت با وجود تصویب تحریم‌های جدید علیه کره شمالی، نباید در را به روی راهکار دیپلماتیک برای حل مسئله برنامه اتمی کره شمالی بست.

هفته گذشته شورای امنیت سازمان ملل در پاسخ به آزمایش موشک ماهواره بر کره شمالی و پیش از آن آزمایش بمب هیدروژنی توسط این کشور، «شدیدترین تحریم‌های 20 سال گذشته» را علیه پیونگ یانگ تصویب کرد.

لاوروف که در نشست خبری مشترک با همتای چینی‌اش صحبت می‌کرد، تأکید کرد که این قطعنامه «پیامی قدرتمند» به کره شمالی ارسال می‌کند، اما در عین حال باید همچنان به دنبال حل دیپلماتیک بحران بود.

او سپس تلویحا به انتقاد از آمریکا پرداخت و گفت برنامه اتمی کره شمالی نباید بهانه‌ای برای «سرازیر کردن تسلیحات» از جمله سامانه موشکی آمریکا به شرق آسیا باشد.

لاوروف به وضعیت سوریه نیز پرداخت و گفت آتش‌بسی که از 10 روز پیش در این کشور برقرار شده، تا اینجا تا حد زیادی موفق بوده و هر دو طرف به نسبت زیادی به تعهدات خود پایبند بوده‌اند.

در ادامه «وانگ یی» وزیر خارجه چین به صحبت پرداخت و گفت پکن به شدت مخالف اتمی شدن شبه جزیره کره است و قطعنامه مصوب شورای امنیت علیه پیونگ یانگ را اجرا خواهد کرد.

او نیز مانند لاوروف گفت که برنامه اتمی کره شمالی نباید بهانه‌ای برای استقرار تسلیحات بیشتر در کره جنوبی باشد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است