منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۳
شناسه خبر: 253278
گروه :خبر
13940704000177_PhotoA

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه روز شنبه تلفنی با ابراهیم جعفری همتای عراقی خود گفت‌وگو کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه روز شنبه تلفنی با ابراهیم جعفری همتای عراقی خود گفت‌وگو کرد و اقدام ترکیه در استقرار نیرو در شمال عراق را «تجاوز غیرقانونی» خواند.

بنا بر اعلام وزارت خارجه روسیه، طرفین در این تماس تلفنی در مورد تجاوز اخیر نیروهای نظامی ترکیه به شمال عراق صحبت‌کرده‌اند.

 لاوروف ضمن تأکید بر حق حاکمیت عراق، تصریح کرده است که مسکو از اقدامات بغداد در چارچوب منشور سازمان ملل برای مقابله با تجاوز ترکیه، حمایت کرده است.

ترکیه از دو هفته قبل و به بهانه آموزش نیروهای محلی، بدون آنکه با دولت عراق هماهنگی‌ای ترتیب داده باشد، ده‌ها نیرو را همراه با تجهیزات سنگین در شمال عراق مستقر کرده است.

بغداد در پاسخ به این تجاوز آشکار اعتراض کرده و امروز نیز شکایت خود از آنکارا را به شورای امنیت سازمان ملل تحویل داده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی