منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۶
شناسه خبر: 286138
گروه :خبر
13941126000867_PhotoA

وزیر خارجه روسیه ضمن تأکید بر اینکه آمریکا و همپیمانان این کشور در ارتباط با اجرایی شدن طرح آتش‌بس سوریه تردید دارند، گفت که ظاهراً آنها به دنبال جنگ و نه صلح در سوریه هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه (امروز) اعلام کرد که آمریکا و همپیمانان این کشور در خصوص توافق اخیر با روسیه درباره آتش‌بس سوریه ابراز تردید می‌کنند.

 روز دوشنبه هفته جاری، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا و «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه توافقی را در خصوص آتش بس دولت «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه و گروههای معارض این کشور اعلام کردند. این توافق قرار است روز 27 فوریه (8 اسفندماه) به اجرا درآید.

لاوروف در دیدار با «سم نان» سناتور سابق آمریکایی گفت: «در همان روز که رئیس‌جمهور روسیه و آمریکا یک طرح مشترک در خصوص توقف دشمنی در سوریه را تأیید کردند، صداهایی به گوش رسید مبنی بر اینکه همپیمانان آمریکا و خود واشنگتن اجرایی شدن آن را زیر سؤال بردند».

پیش از این، کری گام‌هایی را به سوی یک طرح پشتیبان اعلام کرده بود که احتمالاً شامل تجزیه سوریه در صورت ناکارآمدی طرح آتش‌بس در سوریه می‌شد. یا اینکه برای زمانی درنظر گرفته شده است که تشکیل دولت موقت در طول ماههای آینده صورت نگیرد.

لاوروف سپس با اشاره به تردیدهایی که همپیمانان آمریکا درباره اجرایی شدن فرایند آتش‌بس سوریه مطرح کردند، گفت: «می‌خواهیم رک بگوییم که این صداها ظاهراً به دنبال جنگ و نه صلح (در سوریه) هستند».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی