منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۴
شناسه خبر: 202921
گروه :خبر
4

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت بستک گفت : احداث کشتارگاه کوخرد در شهرستان بستک موجب رشد سریع واحدهای مرغداری شد تا جایی این شهرستان تبدیل به قطب تولید مرغ در استان گردیده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، محمد تنیده رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت در گفت گویی به خبرنگار جهانگیریه گفت : کشتارگاه کوخرد با ظرفیت ذبح 1500 مرغ در ساعت بزرگترین کشتارگاه مرغ در استان هرمزگان است که بیشتر نیاز گوشت مرغ استان را تامین می کند .

 

وی خاطر نشان کردند : در سال های اخیر با توسعه این کشتارگاه و مجهز کردن دو تونل انجماد و تغییر سردخانه آن گام هایی خوبی برای افزاش ذبح  و حفظ نکات بهداشتی انجام شده ات که بحمدالله تا کنون تخلفات بهداشتی و گرانفروشی از این کشتارگاه گزارش نشده است و کیفیت مرغ نسبت به گذشته بهتر گردیده که این امر بازار تقاضا را از این کشتاگاه افزایش داده است .

 

محمد تنیده در بخش دیگر از سخنان خود گفت :  در شهرستان بستک در هر دوره 500 تا 600 هزار جوجه ریزی صورت  می گیرد که ذبح بیشتر این تولید در این کشتار گاه انجام می شود و مقدار کمی از استان خارج می شود  و این امر می طلبد که ما ظرفیت کشتارگاه را افزایش داده یا به فکر واحدهای جدیدی باشیم .

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : احداث کشتارگاه در شهرستان بستک در چند سال اخیرموجب رشد سریع واحدهای مرغداری شده تا جایی که شهرستان بستک ، صد درصد مرغ خود شهرستان و بندر خمیر ، نود درصد مرغ بندر لنگه ، شست درصد مرغ قشم ، ده درصد مرغ بندرعباس و میناب و چهل و پنج درصد مرغ شهرستان رودان را تولید می کند.

 

رئیس اداره صنعت و معدن ، تجارت تاکید کرد : این سازمان اعلام آمادگی می کند تا تمام تولید کنندگان و واحد های مرتبط  را در صورت مشکل یاری کند و مشکلات آنها را درحد توان حل نماید .

 

احمد حاجی نیا مسئول کشتارگاه مرغ طلائی کوخرد طی مصاحبه ای به خبرنگار جهانگیریه گفت : این کشتارگاه با برخورداری از100 نفر نیروی انسانی بصورت مستقیم بخشی از معضل بیکار منطقه را حل نموده است و این ایجاب می کند که مسئولین نگاه ویژه ای به این گونه مراکز داشته باشند .

 

وی گفت : مشکل اصلی ما در این صنعت بازگشت سرمایه است که بدلیل رکود در بازار ما را با مشکلاتی مواجه کرده است ، و مشکل دیگر ورود غیر کارشناسی مرغ از استانهای مجاور است که چرخه طیور را به مخاطره می اندازد .

 

وی در پاسخ به خبرنگار جهانگیریه نسبت به علت رکود در بازار مرغ کشور گفت : تولید مرغ در کشور ما بیشتر از تقاضا انجام می شود که این امر موجب رکود در بازار می شود و کلید این امر صادرات است اما کشور ما بدلیل نداشتن برخی امکانات سخت افزاری برای صادرات از طریق دریا در این امر توفیق چندانی نداشته ایم که نیاز است مسئولین نسبت به تجهیز بنادر کشور به کشتی های مخصوص صادرات مرغ اقدام کنند تا هم بازار از رکود خارج شود و هم موجب سرمایه گذاری بیشتر در این مقوله صورت گیرد زیرا ما هنوز قابلیت افزایش تولید را در داخل کشور داریم .

 

ایشان در پایان گفت : درگذشته ما بازار کشورهای همسایه از جمله عراق و افغانستان را در اختیار داشتیم که بدلیل بسته بندی نا مناسب و تخلف برخی دلالان این بازارها را از دست دادیم که موجب افزایش عرضه نسبت به تقاضا در داخل شد .

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است