منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۲
شناسه خبر: 337284
گروه :خبر
hormoz

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳۵ سنت، معادل ۰.۸ درصد افزایش به ۴۶ دلار و ۷۵ سنت رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، بعد از رسیدن قیمت نفت به پایین ترین رقم 2 ماه گذشته در جلسه قبل و افت قیمت 5 درصدی که بعد از انتشار خبر کاهش ناچیز حجم ذخایر نفت خام آمریکا اتفاق افتاد، قیمت نفت امروز مجددا افزایش یافت.

تجار گفتند، چشم انداز بازار نفت پرنوسان به نظر می رسد، زیرا خبرهای مربوط به مازاد عرضه فرآورده های نفتی در بازار و کند شدن رشد اقتصادی تاثیری کاهشی بر قیمت ها دارد، در حالی که ریسک اختلال در عرضه نفت برخی تولید کنندگان می تواند موجب تقویت قیمت ها شود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 35 سنت، معادل 0.8 درصد افزایش به 46 دلار و 75 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز با 29 سنت، معادل 0.6 درصد افزایش به 45 دلار و 43 سنت رسید.

دیروز گزارش دولت آمریکا نشان داد که کاهش هفتگی حجم ذخایر نفت خام این کشور کمتر از رقمی بوده که بسیاری از تحلیلگران انتظار داشتند و همین مسئله سبب کاهش 5 درصدی قیمت ها و رسیدن قیمت به پایین ترین رقم های 2 ماه گذشته شد.

بر اساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، حجم ذخایر نفت خام تجاری آمریکا با 2.22 میلیون بشکه کاهش به 524.35 میلیون بشکه در روز رسید.

با این وجود، تجار در روز جمعه گفتند، کاهش قیمت در واکنش به اخبار مربوط به حجم ذخایر آمریکا واکنشی بیش از حد شدید بوده، زیرا حجم ذخایر در حال حاضر تقریبا 2 ماه است که به طور مداوم کاهش دارد و به پایین ترین رقم از ژوئن 2014 رسیده است.

از سوی دیگر موسسه گلوبال ریسک منجمنت اعلام کرد: «افزایش ناآرامی ها و حملات به خطوط لوله انتقال نفت از جمله در نیجریه و عراق بر تولید نفت این کشورها تاثیر می گذارد.»

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است