منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۰
شناسه خبر: 218187
گروه :خبر

قیمت نفت به علت نگرانی از افزایش عرضه در بازار، تقویت ارزش دلار و آمار ضعیف‌ مشاغل آمریکا، کاهش یافت و 49.15 دلار به ازای هر بشکه فروخته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، قیمت نفت در معاملات امروز دوشنبه به علت نگرانی از افزایش عرضه در بازار، تقویت ارزش دلار و آمار ضعیف‌تر از انتظار گزارش فرصت‌های شغلی آمریکا که بر بازار تاثیر گذاشت، کاهش یافت اما بهبود بازارهای بورس پس از 2 روز تعطیلات مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شد.

بنابراین گزارش، تعطیلات طولانی روز کارگر در آمریکا نیز ممکن است به حجم کم معاملات منجر شود تا بازارهای آمریکا در جلسه بعدی باز شوند.

ریک اسپونر تحلیلگر ارشد بازارهای سی‌ام سی سیدنی در این‌باره گفت: « بازارهای بورس چین نسبتا با قوت بیشتر گشوده شد و من فکر می‌کنم این امر اندکی خیال سرمایه‌گذاران را راحت کرد.»

شاخص‌های اصلی چین روز دوشنبه در نخستین روز تجاری پس از 2 روز تعطیلات افزایش یافت. محدودیت‌های بیشتری در مورد مبادلات تجاری در چین اعلام شده است.

قیمت نفت در بازارهای جهانی در هفته‌های اخیر به علت بحران در بازارهای بورس جهان پس از کاهش ارزش پول ملی چین و انتشار آمار اقتصادی ضعیف از این کشور کاهش یافت.

اسپونر افزود: افزایش عجیب ذخایر نفت آمریکا و نگرانی از اشباع بازارهای نفتی و تقویت ارزش دلار و بلاتکلیفی در مورد افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا همگی بر حس حاکم بر بازار تاثیر داشته است.

وی ادامه داد: «سرمایه‌گذاران معتقدند که به احتمال 30 درصد نرخ بهره بانکی در ماه سپتامبر افزایش می‌یابد.»

هر بشکه نفت برنت دریای شمال 46 سنت کاهش یافت و 49.15 دلار معامله شد. نفت برنت هفته گذشته یک درصد از ارزش خود را از دست داد.

نفت خام آمریکا نیز 40 سنت کاهش یافت و بشکه‌ای 45.65 دلار فروخته شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی