منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۹
شناسه خبر: 248034
گروه :خبر
13931001000552_PhotoA

قیمت نفت به علت افزایش ارزش دلار و احتیاط تاجران در آستانه نشست اوپک در روز جمعه کاهش یافت و به ۴۴.۶۵ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، قیمت نفت در معاملات امروز به علت احتیاط تاجران در آستانه نشست اوپک در آخر این هفته و همچنین پیش‌بینی اینکه افزایش نرخ بهره آمریکا سبب تقویت ارزش دلار می‌شود، کاهش یافت.

با توجه به اینکه هیچ نشانه‌ای مبنی بر کاهش فزونی عرضه در بازار دیده نمی‌شود و تقویت ارزش دلار، قراردادهای بر پایه دلار را برای مالکان دیگر ارزها گران می‌سازد، قیمت نفت در آستانه ثبت کاهش ماهانه 10 درصدی قرار گرفته است.

ارزش دلار در برابر سبدی از ارزهای بین‌المللی به بالاترین رقم در 8 ماه و نیم اخیر رسید.

هر بشکه نفت برنت با 21 سنت کاهش، بشکه‌ای 44.65 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با 8 سنت کاهش 41.63 دلار در هر بشکه معامله شد.

درحالی‌که بیشتر تحلیلگران انتظار ندارند که اوپک سقف تولید خود را در نشست دسامبر کاهش دهد، اما این احتمال را می‌دهند که عربستان با دیدگاه همکاری برای حمایت از قیمت‌ها با دیگر تولیدکنندگان کنار بیاید.

جاناتان بارات تحلیلگر بازار نفت در این‌باره گفت: اوپک و روسیه می‌توانند «نوعی  هماهنگی برای کاهش تولید» داشته باشند… «فزونی عرضه ادامه دارد اما من فکر می‌کنم این وضعیت می تواند به سرعت با توجه به تغییر در نرخ بهره امریکا که می‌تواند تقاضای بیشتر را به دنبال داشته باشد، معکوس شود.»

تاجران همچنین به دقت گزارش مشاغل آمریکا در بخش غیرکشاورزی را که در روز جمعه منتشر خواهد شد، رصد خواهند کرد. یک گزارش قوی در این زمینه می‌تواند افزایش نرخ بهره را به دنبال داشته باشد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی