منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۳
شناسه خبر: 302349
گروه :خبر
13920924000261_PhotoA

قیمت نفت در بازارهای جهانی با امید به توافق میان صادرکنندگان نفت برای اجرای طرح فریز نفتی افزایش یافت و بشکه‌ای 38.82 دلار فروخته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، با امید به توافق میان صادرکنندگان نفت برای اجرای طرح فریز نفتی، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت هرچندکه فزونی عرضه همچنان وجود دارد و ایران درنظر دارد تا تولید خود را افزایش دهد.

قیمت نفت پس از آنکه کویت اعلام کرد که «نشانه‌های مثبتی برای توافق» در مورد فریز نفتی وجود دارد، از کمترین رقم یک ماه گذشته فاصله گرفت.

هر بشکه نفت خام آمریکا با 1.07 دلار افزایش 36.96 دلار فروخته شد. نفت برنت دریای شمال نیز با 95 سنت افزایش 38.82 دلار در هر بشکه معامله شد.

بانک ای‌ان‌زد اعلام کرد: «قیمت نفت اندکی افزایش یافت. اظهارات کویت سبب حمایت از قیمت‌ها شد.» اما این بانک هشدار داد سرمایه‌گذاران احتمالا در آستانه نشست 17 آوریل هوشیار خواهند بود.

منابع روسی در این‌رابطه به رویترز گفتند این کشور خواهان تعمیق همکاری با اوپک به منظور کمک به متوازن‌سازی سریع‌تر  بازار است و قیمت 45 تا 50 دلار را قابل قبول می‌داند.

وزیر نفت عربستان کمی پس از نشست دوحه به مسکو سفر خواهد کرد. پیش از این نشست، تولیدکنندگان آمریکای لاتین نظیر کلمبیا، اکوادر، مکزیکو و ونزوئلا ملاقاتی خواهند داشت تا در مورد طرح فریز نفتی و راه‌های دیگر تقویت قیمت نفت بحث کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی