منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۸
شناسه خبر: 214721
گروه :خبر

پس از آنکه بانک مرکزی چین اقدام به حمایت از اقتصاد رو به ضعف این کشور کرد قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۵ سنت افزایش به ۴۳ دلار و ۴۶ سنت رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، هرچند قیمت نفت امروز اندکی افزایش یافت، اما پس از آنکه بانک مرکزی چین اقدام به حمایت از اقتصاد رو به ضعف این کشور کرد، قیمت نفت هنوز فاصله چندانی از پایین ترین قیمت های 6 سال و نیم اخیر نگرفته و نگرانی ها در مورد فرونی عرضه در بازارهای مالی پابرجاست.

به گزارش رویترز،بازارهای بورس آسیایی ضعف های اولیه در معاملات امروز را جبران کردند و شاهد رشد بودند که ناشی از بهبود وضعیت شاخص ها در بازار چین بود. با این حال همچنان نگرانی هایی در این زمینه وجود دارد که آیا اقدامات چین برای تثبیت اقتصادش کافی خواهد بود و خواهد توانست سقوط در بازارهای سهام را متوقف سازد یا نه.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 25 سنت افزایش به 43 دلار و 46 سنت رسید و نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه اکتبر با 36 سنت رشد 39 دلار و 57 سنت معامله شد.
بانک ای ان زد اعلام کرد، کاهش نرخ بهره در چین بازارهای کالا را آرام کرده، اما این بازارها همچنان محتاط اند و افزایش ها محدود خواهند بود.

این بانک همچنین می افزاید: «تغییر روند عرضه نفت پر هزینه از سوی آمریکا بیش از آنچه که انتظار می رود زمان خواهد برد و احتمالا بازارها در کوتاه مدت همچنان با فزونی عرضه مواجه خواهند بود.»
دانیل آنگ، تحلیلگر سرمایه گذاری در موسسه فیلیپ فیچرز گفت، کاهش نرخ بهره از سوی چین مانع از این شد که قیمت نفت به رقم های پایین تری برسد.
بر اساس آمارهای انستیتوی نفت آمریکا در روز سه شنبه، حجم ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته 7.3 میلیون بشکه کاهش یافته و به 449.3 میلیون بشکه رسیده، در حالی که تحلیلگران انتظار داشتند این رقم یک میلیون بشکه کاهش یابد.
آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا قرار است اواخر روز چهارشنبه منتشر شود.
بی ان پی پاریباس روز سه شنبه اعلام کرد: «هرچند میزان ذخایر نفت خام جهانی همچنان در مسیر کاهش است، اما حجم ذخایر برای مدتی طولانی تر از آنچه که ابتدا تصور می شد افزایش خواهد یافت.»
«در نتیجه، هرگونه بهبود قیمت ها به احتمال فراوان از یک نقطه شروع پایین تر آغاز خواهد شد و روند هرگونه بهبود قیمت احتمالا کندتر از آن چیزی خواهد بود که در نظر گرفته می شود.»

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور