منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۲
شناسه خبر: 177565
گروه :خبر

قیمت نفت در جریان معاملات امروز اندکی افزایش یافت و هر بشکه نفت برنت دریای شمال در برابر ۵۶ دلار و ۶۶ سنت معامله شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، قیمت نفت در معاملات امروز تحت تاثیر آمارهای اقتصادی قوی آلمان و ابهام در مورد مذاکرات مربوط به برنامه هسته ای ایران افزایش یافت، اما تقویت ارزش دلار موجب شد که رشد قیمت، یک روز پس از کاهش ۶ درصدی قیمت ها چندان زیاد نباشد.
بر اساس این گزارش، همزمان با تقویت بورس های اروپایی به دلیل انتشار آمارهای قوی از اقتصاد آلمان و بازپرداخت وامی که یونان از صندوق بین المللی پول گرفته بود، قیمت نفت برنت در معاملات امروز ۹ سنت افزایش یابد.
دیگر عامل تقویت قیمت نفت، اظهارات مقامات ایرانی بود که گفتند تنها در صورتی توافق نهایی را امضا خواهند کرد که تمامی تحریم های هسته ای علیه این کشور در یک روز برداشته شود.
فیل فلین، تحلیلگر گروه پرنس فیچرز در شیکاگو گفت: «آمارهای مربوط به اقتصاد آلمان ابتدا موجب تقویت قیمت ها شد، زیرا این آمارهای مثبت حتی قبل از رشد اقتصادی مورد انتظار ناشی از سیاست تسهیل کمی بانک مرکزی این کشور به دست آمده است. همچنین هرگونه نشانه ای حاکی از اینکه توافق هسته ای ایران منعقد نخواهد شد نیز تاثیری افزایشی بر بازار نفت دارد.»
اما تقویت ارزش دلار که ناشی از تقویت گمانه زنی ها در مورد افزایش نرخ بهره بود، موجب تضعیف قیمت نفت شد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه می، در معاملات امروز ۹ سنت افزایش یافت و به ۵۶ دلار و ۶۶ سنت رسید. اما قیمت نفت با کاهش ۴۷ سنتی به ۵۰ دلار و ۳۲ سنت در هر بشکه رسید.
گین مک گیلیان، تحلیلگر بازار نفت در این باره اظهار داشت: «تقویت ارزش دلار به تضعیف نسبی قیمت نفت کمک کرده و جهش قابل توجه حجم ذخایر نفت خام آمریکا نیز همچنان یک عامل (کاهشی) است.»

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی